На Івано-Франківщині відбувся міжконфесійний тренінг-семінар для військових капеланів

14 та 15 грудня 2020 року у с. Гута Богородчанського району Івано-Франківської області за сприяння БО “Благодійний фонд Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” відбувся міжконфесійний тренінг-семінар для військових капеланів з формування психологічної стійкості. У заході взяли участь штатні та позаштатні військові та медичні капелани Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков, Православної Церкви України та Української Церкви Християн Віри Євангельської.

До проведення тренінгу були залучені керівник відділу у справах душпастирства у ЗСУ Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ отець Ростислав Височан, координатор “Програми підтримки військових психологів та капеланів з метою психосоціальної реабілітації жертв війни” полковник запасу Руслан Коханчук,  та військовий психолог і ветеран Андрій Козінчук.

Учасники прослухали і обговорили питання нормативного забезпечення інституту військового капеланства в зарубіжних арміях та можливості адаптації іноземного досвіду до сучасних українських реалій, церковне вчення про законну війну, моральні та етичні проблеми, з якими військовий капелан стикається в районі проведення військової операції. Крім того, були проведені лекції-тренінги на теми профілактики емоційного вигорання, “будування миру” і ненасильницька комунікація,  формування стресостійкості.

Довідково: ‟Програма для підтримки військових психологів та капеланів для психо-соціальної реабілітації жертв війни” розрахована на 2020-2022 роки. Нею передбачені тренінги та інші заходи з формування стресостійкості для військових психологів і капеланів, діючих військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України, ветеранів війни та членів їхніх сімей.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ