На Аскольдовій могилі за участі військових капеланів встановили та освятили пам’ятну дошку Герою України матросу Віталію Скакуну

25 лютого на Аскольдовій могилі у Києві встановили та освятили пам’ятну дошку Герою України матросу Віталію Скакуну. Він, ціною власного життя, 24 лютого минулого року підірвав міст, чим значно уповільнив просування ворога та дозволив побратимам організувати оборону.

Пам’ятну дошку освятив Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ владика Андрій Хім’як у співслужінні з військовими капеланами та духовенством Київської архиєпархії УГКЦ.

У своєму слові до присутніх владика Андрій наголосив: «Пам’ять про героїв залишається у книжках, у назвах вулиць, пам’ятниках. Це залишок історії для поколінь. Проте у Бога, який є вічним, усі  є живими».

Після освячення барельєфа військовий капелан УГКЦ, молодший лейтенант капеланської служби  військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України отець Ростислав Височан зазначив:

«Колись, коли ми читали про героїв в якихось книжках, казках, все це виглядало дуже далеким. А насправді, сьогодні ми бачимо героїв перед собою. І Віталій один із них. І сумно, що його сьогодні з нами нема, але ми віримо, що він своїм вчинком відкрив перед собою щасливу вічність».

Пам’ять про воїна не вмре! Зокрема, на честь Героя України Віталія Скакуна названі вулиці в Києві, Бережанах та Мукачеві.

За матеріалами: Генеральний штаб ЗСУ