Митрополит Андрей Шептицький і сучасність
19 Листопада 2010 р.Б. в Військово-морському коледжі старшинського складу Академії військово-морських сил ім. П.С. Нахімова відбувся перегляд та обговорення курсантами з військовим капеланом для ВМС ЗСУ ієреєм Миколою Квичем (УГКЦ) фільму “Владика Андрей”. В обговоренні намагалися окреслити головні етапи життя Митрополита Андрея, його місію та діяльність в українській історії. Роль постаті, яка упрoдовж 44-років очолювала УГКЦ та українське суспільство в період двох світових воєн та пережила сім режимів: австрійський, російський, український, польський, радянський, нацистський і знову радянський.
За згодою Шептицького, під час нацистської окупації значна кількість євреїв переховувалась у греко-католицьких монастирях і навіть у митрополичій резиденції.
За що ж єврейська громада України в травні 2008 року визнала його Праведником? «Ми хочемо віддати належне людині, що врятувала сотні євреїв, — сказав з цієї нагоди головний рабин України Моше Реувен Асман. – Ми маємо боротися не тільки з антисемітизмом, ксенофобією, але й пам’ятати своїх героїв, нагадувати про них підростаючому поколінню». У пам’ять про Митрополита Андрея біля синагоги Лазаря Бродського в Києві посаджено «Дерево Життя».
Перебуваючи на митрополичому престолі, своїм завданням Шептицький вбачав зовсім не створити рай на землі, а не допустити пекла.