Монахи й волонтери з м. Ковеля провели “Козацький гарт 2019” для вихованців колонії

16 липня 2019 року на майданчику Державної установи “Ковельська виховна колонія” для неповнолітніх відбулося свято лицарства, свято духу в національно-патріотичних традиціях – “Козацький гарт”. У підготовці цієї традиційної події взяли участь монахи Чину Найсвятішого Ізбавителя, настоятелі ковельського храму блаженного Миколая Чарнецького, що регулярно опікуються юнаками колонії, а також волонтери з громадських організацій у м. Ковелі (Волинська область).

Захід відбувся за участі ієромонаха Михайла Гасяка та брата Тараса Полулященка, ЧНІ, Ковельського монастиря блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ, голови Молодіжного фонду «Наше майбутнє» Сергія Дружиновича й голови Волинської федерації українського рукопашу гопак Дмитра Ткачука. З вітальним словом до вихованців звернувся заступник начальника установи, підполковник внутрішньої служби, начальник відділу соціально-виховної роботи Юрій Філаретов.

У ході насичених змагань юнаки мали змогу спробувати свої сили в цікавих естафетах, тренувати витримку в спарингах, вдосконалювати вміння застосовувати різноманітний спортивний інвентар (м’ячі, палиці, тощо). Такі необхідні навички роботи в команді вихованці повною мірою продемонстрували в перетягуванні канату.

Традиційно, по завершенні змагань організатори вручили командам-переможцям грамоти та подарунки, спортивний інвентар (футбольні, волейбольні і баскетбольні мʼячі, набори для бадмінтону, а також настільного тенісу), придбаний коштом щорічної доброчинної збірки.
Окрім самих козаків у суддівстві брали участь і працівники виховної колонії. Цьогорічний «Козацький гарт» став справжнім спортивним святом, подарувавши масу позитивних вражень та енергії.З ініціативи Пенітенціарного душпастирства УГКЦ традиція проведення “Козацького гарту” зародилася в Прилуцькій виховній колонії влітку 2008 року й відтоді поширилася на підліткові виховні установи у містах Самборі, Бережанах і Кременчуку. У Ковельській виховній колонії таке свято було організовано втретє. Головний задум організаторів змагань – перемога над кримінальними звичаями та плекання духовних і моральних традицій українського козацтва.

Дякуємо жертводавцям і волонтерам, а також керівництву Ковельської ВК, які радо відгукнулись на ідею провести спортивне свято для  дітей. Хлопці отримали багато позитивних емоцій від весело проведеного часу.