Молитва за мир з тими, хто стереже його

Цьогорічних Різдвяних свят брати шестикурсники Петро Гром і Мар’ян Топорович відвідали військових Української армії що знаходяться на Донеччині, а саме в Краматорську і Красному Лимані. Для релігійних потреб наших воїнів тут постійно знаходяться військові капелани УГКЦ чи капелани інших гілок Київської Церкви і релігійних організацій. На запрошення отця-капелана ЗСУ Тараса Коцюби, позивний Падре, наші брати прибули на Донбас.

kramatorsk_rizdvo_2016 4Дорога братів пролягла через цілу Україну поїздом, а потім рейсовими автобусами до міста Константинівки, де розквартировані українські вояки. Семінаристи разом з місцевою волонтерською організацією «Краматорські бджілки» відвідали цю частину з колядою від братів і кутею, маскувальними сітками, кікіморами та різними смаколиками від волонтерів. Опісля брати з волонтерами вирушили до м. Краматорська, а саме до офісу «бджілок», де заколядували і познайомились з людьми, які небайдужі до потреб нашої армії. Ніч застала семінаристів у колі волонтерів під час спілкування. Пан Олександр Чорний, біженець з окупованого м. Стаханов, запросив братів до свого орендованого помешкання, де пригостив традиційними пісними стравами і кутею, яку вчився готувати через інтернет.

В день Різдва Христового братія разом з отцем Тарасом вирушила до наших військових що розмістилися за містом, де після знайомства спільно молилися у каплиці святкову Божественну Літургію. Брат Петро виголосив проповідь і слова подяки за спокій і безпеку у наших домівках. Після Літургії брати спільно з солдатами колядували, дарували часопис «Слово» і календарики з іконою Милосердя двері. По тому прибули до пристосованої каплиці у їдальні вояків, яка пригадала монастирську трапезну. Воїни зустрічали братів з власноруч зробленою різдвяною зіркою, почалась коляда. Потім молилися Літургію, у проповіді брат Мар’ян застановився над подією Різдва і висловив впевненість у перемозі України над зовнішнім ворогом, і у перемозі людини над гріхом. Пізніше отець і семінаристи, разом з капеланом УПЦ КП, відвідували намети з колядою з віншівками.

8 січня після Божественої Літургії брати відвідали «Краматорських бджілок» – організацію, яка стояла біля витоків допомоги ЗСУ на звільнених територіях. При розмові брати все більше довідувалися про ставлення місцевого населення до України та про їх бажання пізнавати українську культуру та традиції. Краматорські волонтери крім фізичної праці намагаються глибше пізнавати все українське. Так під час виконування праці відбуваються вечори української літератури, мови, історії. Брати побували на літературному вечері присвяченому видатному українському поетові Володимирові Сосюрі, який народився в м. Дебальцево і дізнались, яку ціну поет заплатив за вірш «Любіть Україну».ÂÂ

9 січня відвідали в/ч яка постійно знаходиться в м. Дрогобич, а в даний час перебуває на захисті цілісності нашої Батьківщини, де також спільно молилися і колядували.

Брати висловлюють подяку за можливість такої поїздки єпископу-помічнику Самбірсько-Дрогобицькому Григорію (Комару) і семінарійному братству «Введення в Храм Пресвятої Богородиці».

kramatorsk_rizdvo_2016 22

kramatorsk_rizdvo_2016 7 kramatorsk_rizdvo_2016 3 kramatorsk_rizdvo_2016 11kramatorsk_rizdvo_2016 5

Джерело: ДДС