Молоді бійці взяли участь у Хресній дорозі, що пройшла вулицями Києва

9 квітня 2017 року,  у Квітну неділю, вулицями Києва пройшла міжконфесійна Хресна хода. Очолив молитву Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. У Хресній ході взяли участь військовослужбовці Окремого президентського полку та Національної гвардії України. 

Хресна хода пройшла центральними вулицями столиці, а її шлях пролягав від церкви Святого Василія Великого УГКЦ, що на Львівській площі, до Екуменічного храму на алеї Героїв Небесної сотні.

Знаменним є те, що цьогоріч для спільної молитви об’єдналися греко-католики, римо-католики, православні та протестанти. Головним гаслом ходи стала цитата з послання Святого Апостола Павла до Римлян: «Не дозволь, щоб зло тебе перемогло, але перемагай зло добром» (Рим. 12:21).

Звертаючись до учасників ходи Блаженніший Святослав зазначив,  що під час цієї дороги було пройдено шлях містом, яке наші прабатьки називали древнім Єрусалимом: “На цій дорозі ми бачили, яке життя веде це місто. Між Софійським та Михайлівським Соборами іде жвава торгівля. На релігійній символіці заробляється дзвінка монета… Одні дивились на нас як на диваків, інші думали, що це черговий карнавал… Але хтось все ж таки зупинявся і прислухався, слухав Боже Слово. Хтось вдумувався в наші роздуми, та начебто серед нас побачив живого Бога – Ісуса Христа, який входить в нашу українську столицю”.

Патріарх зауважив: “Так, ми несли хрест! Але хрест є єдиним прапором перемоги, який носять у собі християни. Це є знак перемоги, яким ми сьогодні вітаємо Бога, що сьогодні до нас приходить. Всі ви, які взяли участь в цій Хресній дорозі, вчинили те саме, що єрусалимська молодь (у Квітну неділю. прим авт.), тому, що ви пожертвували та постелили до ніг Ісуса свій час, свою увагу, та молитву”.

Опісля Глава УГКЦ висловив слова вдячності всім учасникам ходи: “Дякую, що ви сьогодні бувши зворушені цією проникливістю віри молодих людей, разом ісповіли віру в нашого Спасителя на вулицях і майданах Києва. Бо беручи участь у Хресній дорозі ми привселюдно призналися, що віримо в Бога, що ми є християни”, – зазначив Предстоятель.

На завершення Блаженніший Святослав, разом з Єпископом Віталієм Скоморовським спільно уділили усім присутнім благословення.