Мами завжди сильні духом: у Козятині відкрито виставку фотопортретів матерів загиблих Героїв з усієї України

4 березня в місті Козятин Вінницької області відбувся семінар-зустріч для родин військовослужбовців та відкриття фотовиставки “Сильні духом. Мами”, організовані Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ спільно з Козятинською міською радою.

На заході були присутні координатор проекту Наталія Дубчак, міський голова Олександр Пузир, представники ГО, учасниці фотопроекту, духовенство та родини загиблих воїнів.

У художньому проєкті представлені фото 12 матерів з різних куточків України, які втратили синів під час бойових дій з російським агресором.

На світлинах красиві, святково вбрані жінки:  у вишиванках, намистах, дизайнерських головних уборах, а в очах кожної з них невимовний біль матері, яка втратила найдорожче — свою дитину.

Серед учасниць проєкту жителька Козятина Інна Наумова, мама загиблого Героя Вадима.

У квітні 2013 року він був призначений на строкову службу. Взимку 2013-2014 років брав участь в охороні громадського порядку в Києві під час Революції Гідності. Був учасником антитерористичної операції на Донеччині у якості снайпера 3-го батальйону оперативного призначення Національної гвардії України під позивним «Дозор».

1 вересня 2014 року Вадим прийняв свій роковий бій. Він ще встиг попередити своїх побратимів про наближення ворога, коли отримав поранення. Далі з солдатом обірвався зв’язок, ймовірно, він потрапив до рук бойовиків. Наприкінці листопада рідним повідомили про страшну втрату. Вадим нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Рішенням сесії міської ради Вадиму Наумову присвоєно звання «Почесний громадянин міста Козятин».

«Багато героїнь нашого фотопроєкту не дочекалися з війни єдиного сина. Це нестерпний материнський біль і зранене серце. І вийти з такого стану не кожен зможе. Змусити себе щоденно робити щось нове — це подвиг. Серед нас є матері, які кардинально змінили стиль життя і роботу. Хтось був учителем, а потім став волонтером, а хтось народив та виховує дітей. Кожна мама — сильна, мужня та вольова особистість. Ця виставка — найкраща пам’ять про наших героїчних синів, які віддали життя за вільну Україну», — розповіла мати загиблого військовослужбовця, учасниця та керівник фотопроєкту Наталія Дубчак.

Козятинський міський голова Олександр Пузир подякував матерям Героїв за участь у проєкті та висловив їм глибоку повагу.

«Я вважаю вас справжніми матерями України. Віддавши своїх синів за життя українського народу, ви стали матерями народу. Тому особлива шана цього народу є до вас», – зауважив Олександр Пузир.

З особливо чуттєвими словами звернувся до присутніх і настоятель громади Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, ієрей Антон Борис.

Завідувач сектору з роботи та соціальної підтримки воїнів АТО та членів їх сімей міської ради Інна Наумова, учасниця проєкту, передала музею історії міста Книгу пам’яті про загиблих воїнів.

Виставка триватиме у Козятині до 15 березня.

vin.gov.ua