Львівський священик провів місяць з нацгвардійцями в зоні АТО

Львів’янин, священик монастиря редемптористів отець Ігор Безкостий місяць провів з нацгвардійцями неподалік Слов’янська, в зоні проведення антитерористичної операції. Отець сам зголосився підтримати наших бійців, хоча і не є військовим капеланом.

Ігор Безкостий відправляв служби для військових у похідній каплиці-наметі. До нього за порадою приходили не лише західняки-греко-католики, а й українці зі сходу. І коли військові оборонялись зброєю, священик підтримував їх хрестом.

«Я мешкав в одній палатці з хлопцями з Нацгвардії з Харкова. Вони зі сходу України, переважно православні. Не було жодних бар’єрів з ними у спілкуванні», – розповів отець Ігор Безкостий.

Табір Нацгвардії був неподалік Слов’янська, де військових передислоковували на блокпости та на передову. Побутові умови були нормальні: душові, санвузли, краники з водою підведені. За місяць життя у «гарячій зоні» все було спокійно. Найважчий момент був перед поїздкою – відчуття невпевненості, куди їдеш, адже там йде справжня війна, зізнався священик.

«Якихось таких надто тривожних моментів не було, були певні дні, коли якась тривога, але це лише кілька випадків», – уточнив отець Ігор. За його словами, серед бійців немає панічних настроїв, бачив лише мужність та готовність обороняти свою країну.

«Вбивство є гріхом. Але коли йдеться про оборону своєї Батьківщини, нашого народу, держави, особливо якщо це військовий, то це його святий обов’язок. Адже ми ні на кого не нападали, ми обороняємось і хочемо миру».