Львівська обласна організація Спілки офіцерів України спільно з капеланами провела дні вшанування пам’яті короля Данила Галицького у Польщі

Львівська обласна організація Спілки офіцерів України на чолі із її головою полковником Петром Костюком 10-11 серпня провели дні вшанування пам’яті короля Данила Галицького. З цієї нагоди у складі делегації представників громадських організацій та депутатського корпусу Львівщини спілчани відвідали міста Дорогичин та Холм (республіка Польща), які особливо пов’язані із державотворчою діяльністю Данила Галицького.

У Дорогичині, на місці, де коли знаходилася церква, у котрій із рук папського легата у 1253 князь Данило отримав корону, учасники поїздки молитовно вшанували пам’ять кораля Данила. Опісля із представником української громади Підляшшя п.Юрієм Гаврилюком мали ознайомчу екскурсію старовинним містом.

Наступного дня, після ранкової недільної Літургії, учаснкии делегації мали можливість відвідати центральну частину м.Холм, де зокрема побували на місці давнього княжого городища, де ведуться археологічні вишукування, а також завітали до храму Пресвятої Богородиці, де покоїться прах короля Данила.

Окрім згаданих вище пам’яток княжої доби, історія Холму багата іншими важливими фактами української історії. Так у цьому місті народився перший президент України Михайло Грушевський, а на місцевому кладовищі похований прем’єр-міністр УНР Пилип Пилипчук.

Звітна подія є початком організації більш масштабних заходів із вшанування пам’яті Данила Галицького, оскільки цього року і наступного припадають ювілеї важливих дат історії України пов’язаних із постаттю короля Данила.

Фото Соломії ОНУФРІВ