Капелани УГКЦ організували літній табір для дітей військовослужбовців (відео)

На Одещині завершується літній табір для дітей військовослужбовців, який організували Департамент Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України спільно з Морським апостолятом УГКЦ та за фінансової підтримки благодійного фонду «Renovabis».

На відкритті табору був присутній о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України. Священик звернувся до дітей військовослужбовців із вітальним словом, у якому звернув увагу на те, що вони мають право на гарний відпочинок, адже цілий рік наполегливо вчилися і працювали.

Як зазначає один із організаторів, отець Олександр Смеречинський, участь в літньому таборівзяли 50 дітей військовослужбовців Військово-морських сил України, Державної прикордонної служби, а також діти, чиї батьки служать у батальйоні територіальної оборони «Шторм».

Протягом усього відпочинку з дітьми працюють сестри Згромадження Воплоченого Слова з Івано-Франківська і Тернополя та семінаристи Дрогобицької духовної семінарії.  Сестра Марія Розп’яття розповіла, що тема табору – «Милосердні як Отець» – вибрана невипадково, адже 2016 рік проголошено Роком Божого Милосердя. Покровителів дитячого табору є чотири:  о. Омелян Ковч, Мати Тереза з Калькутти, Фаустина Ковальська та Йосафата Гордашевська.

Програма перебування дітей у таборі передбачає відпочинок на березі моря, ігри, квести, катехитичні заняття, а також цікаві екскурсії.

«Мета капелана – душпастирювати військовослужбовцю, – говорить отець Любомир. Щоб бути поруч з військовими, продовжує священик, капелан має бути і поруч з їхніми сім’ями. «Коли ми душпастирюємо для сім’ї, бачимо тих діток, чиї батьки захищають нашу країну. Ці дітки тут є під опікою наших капеланів, наших сестер, які для них  приготували гарну програму».

Літній табір для дітей військовослужбовців на Одещині проводиться вже втретє. Цього року він триває 5 днів на базі відпочинку «Шахтар», що в Затоці на Одещині.

Цього літа за організації Департаменту планується провести ще 2 табори. Один, з яких  буде також в Одесі, а інший – в Карпатах. На цей літній відпочинок запрошують дітей військовослужбовців з усієї України.

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ
у справах душпастирства силових структур України.

Відеосюжет: Живе ТБ