Лікуванням пораненого воїна займався військовий капелан
Благополучно завершилася драматична історія пораненого воїна-десантника Ярослава Стеціва, героя високозамківської публікації “Не хочу, щоб мене списали з армії як інваліда…” (24.10.2014 р.), який у боях на Донбасі втратив ногу. Сьогодні її Ярославу заміняє сучасний протез з мікропроцесорним управлінням марки СІ-ЛЕГ, який встановили британські медики. Крім співвітчизників, кошти на складну операцію (38 тисяч доларів) збирали представники української діаспори, зокрема з Канади. Організацією лікування воїна займався військовий капелан о. Степан Сус.
Нещастя з колишнім командиром десантного взводу 80-ї аеромобільної бригади сталося 25 серпня біля луганського села Хрящуватого, коли Ярослав зі своїм взводом на бронетранспортері кинувся рятувати оточених сепаратистами бойових побратимів. Коли найстрашніше, здавалося, вже було позаду, терористи вистрелили по 23-річному галичанину із гранатомета. Ліву ногу старший лейтенант втратив, а праву прошили осколки. Лише дивом офіцер вижив.
Лікуванням старшого лейтенанта займалися у Вінницькому госпіталі, тамтешнім медикам з їхніми чудодійними руками він особливо вдячний за турботу. Хоча у рідній стороні зустрічався з іншими “спецами”, які для того, щоб причепити звичайний вітчизняний протез, радили воїнові ще більше… обрізати культю. Ярослав відмовився від їхніх “послуг”, через Інтернет почав шукати справжніх фахівців. З допомогою друзів знайшов їх за кордоном, на берегах Темзи.
Британський протез — багатофункціональний, його носять воїни НАТО, в яких ампутовано кінцівки. Під час адаптації до штучної ноги англійські медики консультуватимуть українця по Інтернету, протягом 10 років здійснюватимуть гарантійне обслуговування протеза. Коли Ярослав твердо стане на ноги, мріє повернутися на військову службу.