Лекції пенітенціарного душпастирства для семінаристів Львівської духовної семінарії

З 29 січня по 26 лютого у стінах Львівської духовної семінарії Святого Духа проходили навчання для випускного курсу семінарії. Під час зустрічей семінаристи мали змогу краще запізнатися із служінням у місцях позбавлення волі.
Вже на перших лекціях брати-семінаристи почали вивчати історію християнської проповіді у в’язницях та почули про основи пастирської опіки у пенітенціарній системі, про які розповів братам в’язничний капелан Львівської архиєпархії УГКЦ отець Тарас Мирка.
Наступним кроком вивчення основ в’язничного душпастирства були спільні роздуми над поняттями гріха та покаяння. Для кращого розуміння цих понять випускники звернулись до Книги Книг і спостерігали роль гріха і покаяння в історії людського спасіння. Опісля брат Олег Нестор представив семінаристам  навчання Церкви про пастирську опіку для в’язнів.
Важливим є вийти за межі Біблійних і церковних правил та законів і освоїти вищеподані поняття у суспільному контексті. Тому до братів завітала психолог відділу по роботі з персоналом Львівської виправної колонії №48 Яворська Олександра Миколаївна, і виклала короткий курс лекцій з пенітенціарної психології. Також Олександра Миколаївна ознайомила семінаристів із основами кримінології. Присутні розбирали поняття злочину, роздумували над мотивами вчинення злочину і почули про важливу роль священика в житті тих, хто відбуває покарання
28168351_2012690455683551_8705739975590674432_o
Наступні два заняття були практичними – випускники відвідали Львівський слідчий ізолятор (УВП №19) та Личаківську виправну колонію №30. Під час відвідин УВП №19 брати мали нагоду поколядувати в установі та поспілкуватися із тим, хто вже відбуває покарання у якості господарської обслуги. А до ЛВК №30 семінаристи прийшли у перший день посту і разом із засудженими молилися покаянний канон Андрея Критського. В такий спосіб і за такий короткий час брати мали можливість отримати неабиякий досвід у ділянці тюремного служіння.
На останніх лекціях семінаристи дізналися про права людей, які є в місцях позбавлення волі. І разом із Бавшиною Христиною Василівною, завідувачем сектору ювенальної пробації м.Львова, детальніше розібрали різні види пенітенціарних установ і їх характеристики.
За відгуками семінаристів, цей курс був для них цікавим, потрібним і пізнавальним.
Дякуємо усім, хто долучився до цієї справи, викладачам, семінаристам, працівникам згаданих установ і західному міжрегіональному управлінню з питань виконання кримінальних покарань та пробації.
іподиякон Олег Нестор