Київські капелани завітали до військових частин ВВ МВС України на день Матері

9 травня, на наступний день після свята Матері, до в/ч внутрішніх військ МВС України 3066 та 2260 завітав дівочий гурт «Коралі» з м. Вишгорода. На початку програми о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України, розповів про свято Матері та пов’язані з ним українські народні традиції, а також познайомив військовослужбовців з історією ансамблю «Коралі».

Дівчата виконали для усіх присутніх десяток українських народних пісень, серед яких були і лемківські співанки, і жартівливі, і ліричні композиції. Цікавинкою програми стали гаївки, до яких «Коралі» залучили і військовослужбовців, познайомивши їх тим самим ближче з українськими народними звичаями.

Після розважальної програми о. Любомир Яворський подякував дівчатам за чудовий спів та розвагу, а також дав військовослужбовцям коротеньку науку на тему дня Матері. Хлопці мали змогу після веселощів застановитись над тим, чому потрібно шанувати та не забувати своїх матерів, а також піклуватися про них, виказуючи свою синівську любов. «У кожного з нас є наша рідна мати, а також – Божа Матір, синами і дочками якої є ми всі. Важливо також шанувати усіх жінок і матерів, що є біля нас: тих, котрі працюють разом з нами чи мають інший обов’язок, – важливо не забувати їх», – сказав о. Любомир.

Захід організував о. Дам’ян Габорій, військовий капелан Київського гарнізону. На святі був присутній бр. Теоктист Міщук, ЧСВВ, котрий проводить науки в цих військових частинах, а також Соломія Щур, прес-секретар Департаменту.

Довідка:

Хор “Коралі” утворився в березні 1994 р. як дитячий парафіяльний хор церкви Св. ап. Андрія Первозванного. З 1997 року “Коралі” — муніципальний хор міста Вишгорода. Окрім основної, старшої групи хору, є ще середня і молодша. Усі три групи ведуть активну концертно-виконавчу діяльність.

Ансамбль “Коралі” вже знаний не лише у Вишгороді й Києві, а й далеко за їх межами, адже багато їздить по Україні. “Коралі” є учасниками-переможцями багатьох українських фестивалів і конкурсів, зокрема перше місце на Обласному конкурсі хорових колективів ім. К. Стеценка (1998 р.), гран-прі на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі “Пісні незабутого краю” (м. Городок, 2007 р.), перше місце на фестивалі-конкурсі “Соколята Лемківщини” (м. Тернопіль, 2008 р.), участь у фестивалі “Велика коляда” (м. Львів, 2008 р.).

Свій великий різножанровий репертуар “Коралі” демонструють також у багатьох країнах Європи. У репертуарі хору — понад 200 творів а сареllа (три-п’ятиголосся), серед яких духовна музика, повстанські та стрілецькі пісні, твори українських композиторів, народні календарно-обрядові пісні: колядки, щедрівки, веснянки, гаївки, обжинкові, купальські та весільні.

Прес-служба Департаменту капеланства