Київська молодь Духовного театру «Притча» відвідала з вертепом схід України

Під патронатом отця Любомира Яворського київська молодь Молодіжного Духовного театру «Притча», принагідно до Різдвяних свят здійснила триденну волонтерську поїздку з виставою «Вертеп» на Схід України. Метою заходу було подарувати святковий настрій захисникам цілісності нашої держави й засвідчити щиру підтримку та глибоке співпереживання тим, хто нині перебуває в зоні АТО. Також волонтери привезли до прифронтової зони речі та продукти харчування, зібрані завдяки нашим небайдужим співгромадянам. Благословив поїдку блаженнійший Святослав, який побажав творчому колективу благодатних виступів, спокійної дороги та щасливого повернення.

Морально та духовно підтримати наших воїнів було чимало охочих, проте честь відвідати героїв випала не всьому творчому колективу театру «Притча». Упродовж усієї поїздки з Києва на Схід творчий гурт волонтерів супроводжував отець Любомир Яворський, який був і координатором, і натхненником, і головним критиком, але найбільше — духовною опорою, взірцем спокою та благості. А в Люботині до колективу приєднався отець Ігор Табака, який завдяки своїй щирій і відкритій натурі та глибокій духовності став наставником всіх учасників поїздки.

Для тих, хто здійснив цю поїздку, Схід відкрився по-особливому. Через Харків київські театрали поїхали до Слов’янська, де подарували культурне видовище й поспілкувалися з військовими, які провели для волонтерів пізнавальну екскурсію та почастували їх обідом.

Звідти шлях творчого колективу театру «Притча» проліг до Краматорська. Тут виступили двічі. Переночувавши в Чугуєві, наступного дня вирушили до Сватового, де дали дві вистави для наших військових. Зі Сватового волонтери поїхали до Чугуєва, де мали два незабутніх виступи для бригади. Коли приїхали до місця призначення, була вже пізня година, тож солдати перебували в наметах: хтось готував вечерю, хтось топив грубку, та більшість відпочивала після напруженого дня. Для того, аби запросити всіх до імпровізованої глядацької зали посеред поля, волонтерська спільнота знайшла цікаве рішення: заходили з колядою до кожного намету, віншували й дарували солодкі гостинці. Несподівано приємними для вояків були обійми від дівчат: три красуні щиро вітали з Різдвом Христовим кожного особисто, бажаючи здоров’я, витримки, посмішок і берегти себе. Декого з мужніх чоловіків, які відважно стали на захист державності та цілісності України, такий прояв підтримки та вдячності розчулив до сліз.

Виступати посеред поля під імпровізованими софітами автомобільних фар для українських героїв стали великою честю для всіх членів трупи театру «Притча», а те, з яким захопленням воїни спостерігали за персонажами вистави «Вертеп», — чи не найкращим для них визнанням. Опісля театрали познайомилися з польовим побутом, скуштували смачного борщу й каші, зігрілись гарячим чаєм. Їх надзвичайно вразила та надихнула неймовірно красива гра на гітарі талановитого вояка. А отець Ігор Табака здійснив для бажаючих таїнство сповіді та благословив воїнів.

Всі свої починання та звершення волонтери здійснювали з молитвою, а дорогою співали колядок, адже усвідомлення того, що в цей темний і тяжкий для України час вони зробили благу й добру справу, принісши людям промінчик світла й добра, сповнювало їхні серця теплом і надією. Донести до героїв благу звістку про народження Христа через театралізоване дійство було великою честю для всіх причетних до поїздки з Києва до Донецької, Луганської та Харківської областей.

Мирослава Ільтьо