Київським школярам представили фотовиставку “Сильні духом. Мами”

Фотовиставка “Сильні духом. Мами”, яка у 2019 році була підготовлена та успішно презентована громадськості Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, продовжує нагадувати українському суспільству про сучасних Героїв та їхніх батьків.

18 лютого презентація фотовиставки відбулася у Новопечерській школі міста Києва. На зустріч з учнями прийшли учасниці фотопроекту – матері, які втратили синів на війні, Тетяна Тороповська та Наталія Дубчак.

“Захід присвятили вшануванню пам’яті Героїв Революції Гідності, адже саме у ці дні 2014-ого року відбулися найзапекліші протистояння та найбільші втрати. З цими датами пов’язані також події поблизу Дебальцевого – важкі бої, оточення, вихід з нього у 2015-ому році. Тому з учнями ми говорили про Гідність, полеглих Героїв та про майбутнє України”, – розповіла про зустріч координатор та учасниця фотопроекту Наталія Дубчак.

Син пані Наталії Олександр Єрощенко так мріяв бути військовим, що двічі вступав до військового училища. Відмовляли за станом здоров’я. І врешті – став добровольцем у 2014. Загинув, відправивши молодшого товариша на безпечніше завдання. Той вижив, і тепер у пані Наталії є ще один син.

Георгію Тороповському, сину пані Тетяни, письменник Богдан Жолдак присвятив свою книгу “Укри” — кіноповість про війну на Сході. Георгію було 18 років, і він саме вступив до омріяного авіаційного університету. У 8 років підписав пані Тетяні листівку, побажавши “побільше справедливості”.

Нагадаємо, фотопроект Департаменту військового капеланства “Сильні духом. Мами” – це портрети дванадцяти жінок, чиї сини загинули або ж зникли безвісти, захищаючи Україну. Учасниці проекту віднайшли сили жити далі, стали підтримкою для інших і тепер займають активну громадянську позицію.

Пресцентр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ