Курсанти здійснили паломництво до Гошівської ікони Матері Божої

22-23 жовтня 2016 року відбулося паломництво курсантів Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного до Гошівської чудотворної ікони Матері Божої. Участь у цій духовній мандрівці взяло 50 курсантів.

Разом з майбутніми офіцерами вирушив о. Степан Сус, голова Центру військового капеланства та Настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла ЛА УГКЦ, та бр. Юрій Балух, капелан Академії.  Відбулось це паломництво за підтримки Центру військового капеланства ЛА УГКЦ.

Прибувши у Гошів, курсанти разом з капеланами піднялись до василіанського монастиря на Ясній Горі, який має більш ніж 500-річну історію. Усі паломники мали добру нагоду під час екскурсії дізнатись чимало цікавого про сам монастир, а головне помолитися перед чудотворною іконою Божої Матері. Далі курсанти завітали до монастиря Різдва Пресвятої Богородиці сестер Пресвятої Родини, де мали змогу духовно збагатитись, оскільки ввечері відбулись молитовні чування та духовні розважання.

Наступного дня прочани разом із капеланами молились Божественну Літургію за мир в Україні, здоров’я рідних та знайомих. Кожен мав можливість приступити до Святих Тайн Сповіді та Причастя.

Від імені паломників о. Степан подякував сестрам за їхню відкритість, за те, що вони так тепло і гостинно зустріли військових прочан та надали їм нічліг. Нагадаємо, що сестри вже не вперше радо відкривають двері свого реколекційного дому для військових паломників.

На завершення учасники прощі побували в Закарпатті, де відвідали замок Паланок в Мукачеві та взяли участь у екскурсії містом.

22

Майбутні офіцери також поділилися своїми враженнями від участі у паломництві:

«За цю добу я з друзями помолився за своїх батьків, братів, сестер та за своїх близьких… За ці півтори доби я наче побував вдома. Хочу сказати за це Велике Дякую ;)», – Іван Ришко, курсант факультету  Бойового застосування військ.

«Після цього паломництва, гадаю, що Церкву в армії можна з впевненістю віднести до окремого роду військ ЗСУ», – Михайло Феєр, курсант факультету Ракетних військ і артилерії.

«Під час паломництва я молився за мир в країні, здоров’я близьких та рідних. Просив Пресвяту Богородицю про допомогу у навчанні, і взагалі в житті. Дізнався нового про кожного хто був в цій подорожі, не дивлячись на те, що знайомий з цими людьми понад рік… Мав нагоду поговорити з бр. Юрієм про речі, які не міг пояснити сам собі. Дуже Вам дякую»,– Андрій Дмитрук, курсант факультету Бойового застосування військ.

Джерело: Капеланство.info