Курсанти Військового коледжу побували у монастирі св. Онуфрія ОО Василіян

У четвер, 02 березня 2017 р. Б., курсанти Військового коледжу сержантського складу Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного  разом із військовим капеланом о. Мироном Горбовим побували в монастирі св. Онуфрія ОО Василіян, який належить до найстаріших культурних пам’яток міста Львова, сягаючи своїми витоками княжої доби.

Екскурсію для молодих захисників провів бр. Роберт Ленів, чернець обителі, військовий капелан. Він розповів курсантам про історію монастиря та духовне життя у цьому стародавньому місці.
На завершення зустрічі монахи почастували гостей чаєм та солодощами.
Фото.
Довідка: Монастир Святого Онуфрія належить до найстаріших святинь міста, він існував ще у XIII столітті за часів галицького князя Лева.

Споруда княжих часів до нашого часу не збереглась. У середині XVI століття розпочалося будівництво мурованої церкви на кошти князя Костянтина Острозького, найпотужнішого культурного мецената України. У XVII столітті комплекс будівель, який стояв далеко за мурами міста, зазнав пожеж і численних нападів та руйнувань загарбників. Монастир перебудовували й у подальші віки. Будівництво і реконструкція святині тривали близько чотирьохсот років і завершилися 1902 року, коли до основного храму прибудували праву каплицю. Протягом своєї історії монастир перебував під патронатом Ставропігійського братства церкви Успіння Пресвятої Богородиці. При ньому були школа, шпиталь, бібліотека, архів, музей. У цьому монастирі 1573 року знайшов прихисток Іван Федоров – «друкар книг перед тим небачених». Наступного року він надрукував першу в Україні книгу «Апостол» у друкарні, яка до 1615 року містилася у монастирі.  Біля монастиря на цвинтарі, що існував ще з княжих часів, 1583 року поховали українського першодрукаря.

Прикрасою монастирського храму був іконостас, створений у XVIII столітті видатним художником Лукою Долинським, на початку XX століття іконостас був заставлений новими іконами пензля Сосенка.

Капеланство.info