“Книга пам’яті”: присвята воїнам

Співробітники Національного військово-історичного музею України та волонтери сайту «Книга пам’яті полеглих за Україну» презентували другий том книги, де зібрані згадки про усіх мешканців Львівщини, які загинули у боях за територіальну цілісність та недоторканість нашої держави у період з 2014 по 2017 роки.

Місце презентації книги, Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, уже давно стало частиною військової історії України. Складно собі уявити масштаби наших втрат та безмежне горе родин, які втратили найрідніших. Понад 180 родин загиблих воїнів прийшло у цей день, щоб ще раз згадати про подвиг своїх героїв.

На початку вечору-реквієму військові капелани отець Степан Сус та отець Андрій Дуда відслужили молебень. А представники мистецьких кіл Львівщини, музиканти Академічного симфонічного оркестру «INSO – Львів», виконали духовні твори.

Зі слів однієї з упорядниць книги пам’яті, співробітниці Національного військово-історичного музею України Оксани Корнієнко, основна мета створення «Книги»: “Аби сучасні та прийдешні покоління завжди пам’ятали тих, хто пожертвував заради своєї країни найдорожчим – власним життям”.

31511922_1803053459756066_6232740227945857024_n

Слід відзначити, що вже видано друком дві частини цього видання. Книга І: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська та Закарпатська області вийшла у світ в 2016 році. Та книга ІІ із даними про полеглих із Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської областей, міста Києва, Автономної Республіки Крим, Луганської та Львівської областей тощо. Інформація, вміщена у виданні, базується на відкритих джерелах Міністерства оборони України, інтернет-ресурсах, а також зібрана шляхом безпосереднього контакту з учасниками бойових дій, родинами загиблих, громадськими активістами, журналістами тощо.

Після завершення зібрання родини полеглих захисників України отримали персональні примірники видання.

На заході були присутні представники державної та місцевої влади, командування та військовослужбовці військових частин гарнізону.

Слава Україні! Героям слава!

kapelanstvo.info