Кілька думок владики Степана (Менька) після відвідин Авдіївки і Мар’їнки

Нещодавно владика Степан, Екзарх Донецький УГКЦ, із благословення Блаженнішого Святослава, Глави і Отця УГКЦ, разом із командою БФ «Карітас» відвідав Авдіївку, де напередодні від чергового артудару по житловому сектору у старій частині міста сильних руйнувань зазнали багатоповерхівки та приватні будинки.

У супроводі військових CIMIC була здійснена первинна оцінка потреб щодо допомоги у відновленні пошкоджених домогосподарств, продуктової та медичної допомоги. Крім того, владика побував у Мар’їнці, де спілкувався з вихованцями місцевого центру дитячої та юнацької творчості. Пропонуємо кілька думок і вражень владики Степана з приводу цих відвідин.

– Коли мандруєш по цих пустих зруйнованих будівлях, створюється враження, що ведеться біологічна війна: людей отруюють, вони гинуть, а після них залишаються лише помешкання, речі.

–  Ідучи пустою вулицею, я зустрічав безпритульних тварин. До  мене прибився кіт, який шукав своїх господарів.

–  Повертався я із препаскудним настроєм і тягарем на душі.

–  У Мар’їнці я відвідав місцевий центр творчості для молоді і дітей. Мені навіть влаштували там невеликий концерт.

–  Спілкуючись із постраждалими, я чув багато нарікань. Люди прийшли до  мене жалітися то на військових, які зайняли їхнє житло, то на владу… А там фронтова лінія, наші військові змушені жити в домівках місцевих жителів.

–  У місті продовжує активно діяти БФ «Карітас», міська влада цьому сприяє.

–  Люди живуть у постійному психологічному напруженні. Уявіть собі, вони щовечора лягають спати з думкою, що снаряд може влучити в їхнє помешкання.

– Одна жінка, бачачи, що я належу до духовного сану, промовила до мене: «Я хотєла б спокойно умєрєть і больше нічєго». А я їй на те: «Ну, гаразд. А що робити молодим людям?»

–  Будь-хто, якщо б йому сказали жити під обстрілами, одразу відчув би зміну у своєму організмі; йому нічого б не було миле. А ви уявіть собі, люди постійно живуть під таким тиском. Тому цілком імовірно, що з часом вони будуть мати порушення в психіці.

–  Усюди діє військова адміністрація, бо не довіряють цивільним.

Руслана Ткаченко, прес-служба Донецького екзархату УГКЦ