Карітас України надав допомогу понад 25 000 мешканців буферної зони

Програма мала на меті забезпечення соціально незахищених категорій людей необхідним для виживання набором продуктів та засобами особистої гігієни на зимовий період. Також понад 2000 таких наборів було передано мешканцям непідконтрольних Урядові України територій через логістичний центр КПВВ “Новотроїцьке”. Так, зокрема, допомогу отримали мешканці Алчевська, Андріївки, Горлівки, Докучаєвська, Частки, Донецька, Комсомольська, Моспіно, Нового Світу, Оленівки, Тельманового, Ясного, Шахтарського та Роздольного.

Допомогу отримали найбільш потребуючі мешканці буферної зони, серед яких важко хворі або люди з особливими потребами (38% отримувачів), багатодітні родини (15% отримувачів), самотні люди похилого віку (14% отримувачів), самотні матері (12% отримувачів) та вагітні жінки або матері, що годують грудьми (12% отримувачів). Загалом допомогу отримало понад 25 000 осіб.

Як зазначає координатор проектів Карітасу України Валентин Бебик, на сьогодні у буферній зоні залишається дуже багато людей, частина з яких просто не мали можливості виїхати, не мали для цього засобів чи просто не хотіли залишати свій дім, і всі ці люди дуже потребують допомоги і підтримки. Продуктові набори від Карітасу України часто є засобом для виживання – забезпечення базових потреб людей досі залишається пріоритетним на цих територіях.

У свою чергу директор Карітасу Маріуполь отець Ростислав Спринюк висловлює подяку усім, хто долучився до проекту з надання допомоги. «Обстріли, холоднеча, відсутність інфраструктури та медикаментів, втрата надії, психологічні травми, втрата рідних – це навіть не повний перелік того, що змушені люди переживати уже протягом двох років! І їх важко зрозуміти тим, хто тут не живе та ніколи не відчував усіх тягарів, що випали на цих людей. Посмішки на обличчях та вдячність – це те, що допомагає нам працювати далі», додає він.

Програма допомоги фінансується Комісією із гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ECHO) через Карітас Австрії та реалізовується осередками Карітасу у Маріуполі та Краматорську у партнерстві з неурядовою організацією “Милосердя Луганськ”.

карітас1

Довідка:

Карітас України входить в одну з найбільших міжнародних мереж благодійних організацій у Європі та світі – Caritas Internationalis. Ця мережа об’єднує роботу 165 національних Карітасів, які допомагають щороку десяткам мільйонів потребуючих людей у 200 країнах світу. Карітас в Україні працює понад 20 років, і за цей час сотні тисяч потребуючих українців отримали матеріальну, соціальну, психологічну та юридичну допомогу. Майже 1000 працівників і волонтерів працюють на базі 20 регіональних організацій у 15 областях України. Впродовж останніх двох років Карітас України надав допомогу понад 200 000 вимушено переселених осіб з Криму та Сходу України.

Прес-служба Карітасу України