Каплицю УГКЦ освятили у військовій частині на Київщині

У неділю, 3 липня, у військовій частині в Семиполках, що на Київщині було освячено каплицю великомученика Димитрія Мироточця. Чин освячення очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук).

Ініціаторами будівництва каплиці стали військовослужбовці ЗСУ, які потребують душпастирської опіки і на місцях постійної дислокації. Будівництво каплиці тривало близько шести місяців.

Отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту, зазначив, що власне самі військові попросили капеланів організувати будівництво каплиці на території військового містечка в Семиполках. Коли військові повертаються у місце постійної дислокації, їм починає бракувати священика, який був із ними, телефонують до нього і просять проводити моління і у військовій частині, адже вже звикли і їм цього не вистачає. “Власне це їхнє прохання бути з ними поруч привело нас до того, що сьогодні збудована ця каплиця і освячена Главою Церкви. Це дуже велике для нас і знаменне”, – наголосив капелан.

Військових, які брали активну участь у зведенні храму, Глава УГКЦ нагородив Патріаршими грамотами.

Блаженніший Святослав (Шевчук) наголосив, що подія освячення каплиці у військовій частині має особливе значення не лише для військовослужбовців.

“Для всіх нас це є дуже важлива подія, оскільки ми відчуваємо, як важливо сьогодні для українського війська знати і розуміти, що з нами є Бог. А з нашим українським військом є серце українського народу, зокрема, серцем його є теж свята Церква, – говорить Блаженніший Святослав. – Дуже зворушливо було бачити очі тих хлопців, яких ми сьогодні нагороджували, які пройшли всі гарячі точки і вже майже більше, як 2 роки воюють на сході, але духом є справді незламні. Ми в очах їхніх бачили перемогу”.

Михайло Гредзь, полковник і командир частини в Семиполках розповів, що думка про зведення храму на території військового містечка існувала вже давно, але втілити її вдалося лише тепер. “Дуже тривалий час намагалися зробити місце, де особовий склад міг би духовно звернутися до Бога, – зазначив полковник. З допомогою військових капеланів нам вдалося на території військової частини і військового містечка  побудувати цей чудовий храм”.

Каплиця, побудована в Семиполках, є вже двадцятою, що була зведена для військовослужбовців за підтримки Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ

у справах душпстирства силових структур України