Капелани взяли участь у міжнародній конференції «Кримінально-виконавча політика України та Європейського Союзу: розвиток та інтеграція»

27 листопада 2015 року на базі Київського регіонального центру Національної академії правових наук України відбулася міжнародна науково-практична конференція «Кримінально-виконавча політика України та Європейського Союзу: розвиток та інтеграція». Учасниками конференції стали відомі науковці та практичні працівники з Австрії, Польщі, Словаччини, Данії, Фінляндії та України, представники від ООН, яким є близькою пенітенціарна тематика, представники громадських та релігійних організацій. На запрошення Інституту кримінально-виконавчої служби з доповідями в конференції взяли участь капелани о. Петро Терлецький, доктор біблійного богослов’я, викладач Українського Католицького Університету, й о. Костянтин Пантелей, член Душпастирської ради при ДПтС України. Захід став однією з перших нагод для міждисциплінарної співпраці щодо розвитку пенітенціарної ідеї у системі кримінального правосуддя і системі пенітенціарній.

Конференцію відкрив начальник Інституту кримінально-виконавчої служби, доктор юридичних наук Євген Бараш. Від імені Служби учасників конференції привітав заступник Голови Державної пенітенціарної служби України Сергій Оміновський. Пленарне засідання було насиченим та цікавим, оскільки виступи шановних науковців перепліталися з виступами вітчизняних та іноземних практиків.

На конференції, в рамках круглого столу «Питання запровадження пробації та капеланства», з доповідями виступили о. Петро Терлецький та о. Костянтин Пантелей. Вони розкрили тематику міжнародного досвіду й української моделі пенітенціарного душпастирства, ролі Церкви у реінтеграції в’язнів до суспільного життя й попередження злочинності. На думку отців необхідно продовжувати співпрацю на академічному рівні поміж навчальними закладами пенітенціарної системи і церковними богословськими закладами освіти для подальшого обґрунтування і втілення пенітенціарної ідеї у системі кримінального правосуддя і системі виконання покарань. Це дасть змогу провадити заходи професійної формації службовців ДПтС України на підставі поглибленого вивчення основ християнської духовності, з джерел якої походить сама пенітенціарна ідея. Завершився захід обговоренням результатів роботи та прийняттям Рекомендацій конференції «Кримінально-виконавча політика України та Європейського Союзу: розвиток та інтеграція». Матеріали наукових досліджень учасників було видано у збірнику конференції.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ