Капелани УГКЦ на Львівщині і Тернопільщині відвідали засуджених, освятивши для них вербові галузки

Напередодні Страсного тижня і Великодня капелани УГКЦ відвідали засуджених у в’язницях на Тернопільщині і Львівщині, висповідали їх, відслужили Літургію і освятили вербові галузки.

У суботу, 16 квітня, ув’язнених жінок, які відбувають покарання у Збаразькій виправній колонії №63, відвідали о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ, разом із в’язничним капеланом установи о. Омеляном Колодчаком і о. Андрієм Парастюком, які висповідали жінок і освятили для засуджених вербові галузки.

Жінки, вже традиційно перед Великоднем мали можливість приступити до Святої Тайни Сповіді і, омивши душу з гріха в Тайні Покаяння, прийняти Святе Причастя.

Отець Костянтин звернувся до жінок: «Як вербова галузка весною розпускається із зимового сну, так і ви сьогодні, очистивши душу, пробуджуєтесь до нового життя, життя з Господом. Все дочасне, і ваше перебування тут також. Тому не занепадайте духом, а кріпіться Божою силою, споглядаючи сьогодні на освячену лозу, яка сповіщає нам, що через тиждень буде Великдень. Ритм життя продовжується, незважаючи на виклики, бо Воскресіння – це перемога життя над смертю».

Після освячення галузок для ув’язнених всі спільно помолилися за мир для України, за воїнів, що боронять державу від російських загарбників, за всіх, хто зараз потребує молитви.

Під час зустрічі працівники закладу розповіли, що вони також долучилися своєю працею до допомоги нашим військовим. Це, вважають вони, їхній маленький внесок у перемогу України.

У великодню середу, з ініціативи о. Костянтина та за сприяння о. Омеляна, капелана установи, буде організовано майстер-клас із розпису писанок, який із засудженими і соціальними працівниками будуть проводити майстрині з МК ДБЮТ м. Збаража.

Заступник начальника установи із СВПР начальник відділу СВПР Ірина Немеришина від імені начальника ВК №63 Андрія Макара подякувала отцям за сьогоднішні відвідини і багаторічну співпрацю.

У Квітну неділю за юліанським календарем, 17 квітня, Божественну Літургію та благословення і освячення вербових галузок було звершено у Львівській установі виконання покарань №19.

Із капеланом установи о. Олегом Нестором співслужив керівник Відділу пенітенціарного душпастирства УГКЦ о. Костянтин Пантелей. Отець Костянтин виголосив проповідь, привітав працівників із Квітною неділею і подякував за їхню нелегку працю.

news.ugcc.ua