Капелани УГКЦ взяли участь у відкритті військово-морського міжнародного навчання «Сі Бриз-2010»

12-28 липня в Одесі, на території військової частини Західного оперативного командування АА 2238 відбувається міжнародне військове навчання «Сі Бриз-2010». Ця база служить для навчання усіх родів військ: сухопутних, повітряних, морських.

В урочистому відкритті, яке відбулося в обласному будинку офіцерів, взяли участь представники від УГКЦ: заступник керівника Відділу Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України о. Любомир Яворський та військовий капелан Одесько-Кримського екзархату о. Олександр Смеречанський.

Після відкриття, капелани відвідали морський причал, де розташовані військові кораблі, які беруть участь у змаганнях та зустрілися з командиром частини АА 2238 Кереном Хачатуровим і його заступниками, котрі позитивно відгукнулися про о. Олександра, який є капеланом частини та систематично відвідує військових. Також обговорили майбутню співпрацю.

В свою чергу о. Любомир зазначив: « Що всі кораблі які прибули на змагання з інших держав мають свого військового капелана. Оскільки в тих державах є розвинутий інститут військового капеланства. Вони ж завтра вийдуть в море також із своїми капеланами. Нажаль, Україна не може тим похвалитися. І наші моряки будуть без супроводу капелана. Нашим завданням є розвинути морське капеланство так, щоб військові мали духовну опіку і на морі».

За словами о. Любомира «метою навчань є покращення співпраці і координації між країнами чорноморського регіону, відпрацювання маневрів в морі і на суходолі».

На закінчення робочого дня, представник відділу ознайомився з душпастирською роботою місцевого капелана.

Повідомив о. Дамян Габорій

Додаток:

Парламент України проголосував за проведення міжнародних змагань. Слід зазначити, що о. Олександер Смеречанський займається морським капеланством та морським апостолятом.

Морський апостолят (МА) – це міжнародна спільнота католицьких асоціацій та організацій, в склад якої сьогодні входять 98 країн, в яких є люди, працюючі на морі і на суші, що поділяють спільні цілі, а саме:

– забезпечити духовний, соціальний і матеріальний добробут моряків торгівельного та пасажирського флоту, рибаків, їх сімей незалежно від їх культурної, національної чи релігійної приналежності;
– допомагати мореплавцям вести християнське життя на борту корабля.

Морський апостолят функціонує в 416 портах, включаючи рибальські порти, по всьому світі, на усіх п’яти континентах. Асоціації Морського апостоляту керують центрами Stella Maris у 80 портах світу і зв’язані з іншими членами МХМА у ще 50 центрах. В Морському апостоляті працюють священики, диякони та світські особи.

За домовленістю Україна пропонує військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово — надають поміч в техніці та обладнанні, розбудовують військову інфраструктуру на чорноморському узбережжі України. Навчання Сі Бриз не проводяться НАТО, участь в них беруть, як члени цього блоку, так і інші країни. У навчаннях окрім військовослужбовців України та США беруть участь представники ще 11 країн (Азербайджану, Бельгії, Німеччини, Греції, Грузії, Данії, Молдови, Польщі, Туреччини і Швеції та військовий спостерігач від Австрії), майже три десятки бойових кораблів та катерів, 12 одиниць авіаційної техніки. За оцінками експертів, це будуть наймасштабніші за останні роки військові багатонаціональні навчання на території України.