Капелани УГКЦ взяли участь у Міжконфесійному науково-практичному тренінгу “Зцілення душевних травм”

Від 26 до 30 березня 2018 року в Пущі Водиці, що неподалік Києва, відбувався Міжконфесійний науково-практичний тренінг “Зцілення душевних ран. Як Церква може послужити людям”. Участь у заході взяли капелани Української Греко-Католицької Церкви. 

Науково-практичний тренінг було організовано Українським та Американським біблійним товариством. До участі в ньому запросили українських капеланів різних конфесій, що мають досвід роботи з військовослужбовцями. Від Української Греко-Католицької Церкви на цей тренінг прибули о. Віталій Воєца, о. Ігор Топоровський, о.Руслан П’яста та о. Тарас Хом’юк.

Під 5-ти днів занять увагу приділили питанням про причини страждань та стан людини під час скорботи, говорили про те, як допомагати дітям, що зазнали душевних травм, та обговорили нелегкі питання самогубства, зґвалтування, домашнього насильства, залежностей. Окрему увагу приділили питанням про прощення, поведінку християн під час конфліктів та підготовку до труднощів.

“Отримали добрий досвід під час цього тренінгу, – поділився враженнями від заходу військово-медичний капелан отець Віталій Воєца. – Це досвід, який вже можна передавати та застосовувати у різних служіннях, зокрема під час праці в умовах війни та після її закінчення”.

Інструкторами програми були: Марк Конард, колишній морський піхотинець та капелан ВМС з 11-літнім стажем, магістр теології, отримав звання офіцера та капелана ВМС США, служачи морським піхотинцям в Іраку та Афганістані, сертифікований спеціаліст Інституту зцілення травм. Сьогодні провадить службу міжнародного капелана в організації SIM, працюючи в понад 14 країнах.

Майкл Рівз – офіцер, командував повітряно-десантним спецпідрозділом в Іраку, сертифікований спеціаліст Інституту зцілення травм, парашутист та інструктор зі стрибків з парашутом вищої категорії. Сьогодні провадить служіння в Еквадорі.

На завершення тренінгу від Інституту зцілення травм учасники отримали сертифікати  фасилітатора 1 рівня з класичної програми “Зцілення душевних травм для військовослужбовців”, що уповноважнюють виконувати відповідні обов’язки.

IMG-8b984786fabac2dcc3bdcc363ffcd769-V

Прес-центр Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ