Капелани УГКЦ розповіли про своє душпастирське служіння бійцям на сході України

Нещодавно з капеланського служіння на території ведення бойових дій повернулися військові капелани УГКЦ отець Павло Хведорук, священик Кам’янець-Подільської єпархії, та отець Михайло Забанджала, священик Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Протягом свого перебування на сході України, капелани вибудували дружні стосунки і і здобули довіру військовослужбовців. Священики зазначили, що бійці належали до різних конфесій, в більшості походили з Львівської і Тернопільської області, і мали розуміння ролі та місії військового капелана на фронті.

Спеціального місця для служіння не було у жодному підрозділі, тому священики намагалися пристосовувати місце для проведення Літургії, молебну. А на території комендатури місцем для служіння був зал домашнього кінотеатру. Там щоденно відбувалася Літургія, на якій був присутній майже весь особовий склад.

Окрім спільних молитов, капелани підтримували воїнів через особисте спілкування та благословення, освячували місця їхньої служби та військову техніку. Разом із духовною підтримкою наших бійців, намагалися також і матеріально допомагати бійцям: привозили продукти харчування, засоби маскування, а також листи і малюнки від дітей для підтримки бойового духу наших захисників.

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ

у справах душпастирства силових структур України