Капелани та військові провели поминальну молитву на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 22 квітня 2016 року, працівники Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України спільно з представниками Національної гвардії України відвідали зону відчуження, аби молитовно вшанувати пам’ять жертв Чорнобильської трагедії.

Напередодні 30-их роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС, делегація на чолі з заступником керівника Департаменту о. Любомиром Яворським і начальником служби військового духовенства полковником Олександром Іздебським відвідала міста зони відчуження – Чорнобиль та Прип’ять.

Поминальну молитву за загиблими внаслідок аварії на ЧАЕС провели неподалік четвертого енергоблоку атомної електростанції, біля хреста на алеї пам’яті.

«Молимося сьогодні тут і поминаємо тих людей, які віддали своє життя за інших: «Життя за життя», – з такими словами звернувся до присутніх о. Любомир Яворський. – Хочемо  схилити свої голови перед тими людьми, які  відійшли у вічність. В особливий спосіб молимося за наших військових, які, можливо, не були призначені до цього, але брали участь у ліквідації аварії. Здається, той, хто у формі, в пагонах, йде на будь-який виклик життя. А ми як капелани хочемо бути поруч з ними, тими, хто найбільше потребує!”

На завершення присутні мали змогу здійснити екскурсію по особливих місцях зони відчуження та на власні очі побачити покинуті та вже зруйновані часом будинки, школи, дитсадки, порожні вулиці і парки.

_DSC0578

_DSC0544

_DSC0508

_DSC0491

Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ
у справах душпастирства силових структур України