Капеланство і духовний розвиток військових

У перший тиждень лютого військовослужбовці строкової служби Галицько-Волинської радіотехнічної бригади відвідали з екскурсією вищу Духовну семінарію Святого Духа Української Греко-католицької церкви та Український католицький університет, розташовані у Львові. Після заходів духовне керівництво ВУЗу пригостило солдат смачним обідом.
Це далеко не перша екскурсія особового складу, спрямована на духовний розвиток хлопців. Старший офіцер відділення по роботі з особовим складом майор В’ячеслав Олішевський вже не перший рік несе на себе відповідальність душпастирської опіки підлеглих. За його словами, активна участь військовослужбовців у подібних заходах насамперед задовольняє їхні релігійні потреби, а уважне слухання та виконання Божого слова сприяє зміцненню військової дисципліни та правопорядку у військових частинах та підрозділах.
Під керівництвом майора Олішевського особовий склад регулярно приймає участь і у паломництва до святих місць.
«Паломництво – це духовна праця християнина для оновлення і очищення серця та вдосконалення душі, а також надбання духовних цінностей. Крім цього, такі паломництва сприяють щоденній співпраці військовослужбовців, в них вони навчаються служити своїй Батьківщині та сприяють розвитку військового капеланства в Україні» – підкреслює В’ячеслав.
Наприклад, восени 2015 року, у селищі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області відбулося сьоме Всеукраїнське військове паломництво до чудотворної ікони Зарваницької Божої Матері, в якому прийняли участь й більше ніж півсотні військовослужбовців військової частини А4324 з членами сімей, у тому числі солдати строкової служби.
До частини, що дислокується у населеному пункті Ковирі Львівської області завжди до релігійних свят для духовного спілкування та підтримання народних традицій запрошують представників капеланства з гостями. А на Різдво цього року військовослужбовці строкової служби частини прийняли участь у Святій Літургії з нагоди святкування Різдва Христового у Вищій Духовні семінарії Святого Духа Української Греко-католицької церкви міста Львова. Ректор семінарії отець Ігор Бойко завжди радий особисто поспілкуватись із захисниками України, його світле слово і розумні поради гарна розрада прагнучим саморозвитку душам.

image (6)

image (4)