Капеланська співпраця з Військово-Морськими Силами Збройних Сил України

Як повідомлялось раніше, 19 червня в штабі Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбулося підписання угоди про співпрацю між відділом Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України та командуванням ВМС ЗСУ в ділянці забезпечення душпастирської опіки особового складу ВМС.

Одним із етапів втілення досягнутих домовленостей є проведення о. Миколою Квичем, відповідальним за капеланство в Одесько-Кримському екзархаті УГКЦ, тематичних зустрічей із особовим складом ВМС та розвиток капеланських структур в Севастопольському військово-морському інституті ім. П.С. Нахімова. Здійснювати душпастирську працю на території екзархату допомагають працівники Центру військового капеланства ЛА УГКЦ (ЦВК). 16 листопада представники цього Центру: о. Степан Сус та бр. Андрій Зелінський, ТІ, за підтримки командування інституту, організували екскурсію для курсантів цього навчального закладу визначними історичними та культурними місцями Південного берегу Криму.

Під час мандрівники учасники проїхали мальовничими берегами Чорного моря, оглянули храм Воскресіння Христового у м. Форосі, милувалися морським пейзажем із Ластівочного гнізда, побували у Левадійському палаці, пройшлися набережною славнозвісного українського курорту м. Ялти та завітали до місцевого Золотоустівського храму. Учасники екскурсії інтелектуально збагатились історико-краєзнавчим матеріалом, запропонованим досвідченим гідом-екскурсоводом. Бадьорий настрій та належну духовну атмосферу в курсантському товаристві підтримували військові капелани.

Подібні екскурсії організовуються ЦВК не вперше. Вони є важливим елементом у системі духовно-патріотичного виховання у вищих військових начальних закладах, де працюють представники Центру. Подібні заходи допомагають майбутнім офіцерам ЗСУ виховувати у собі почуття належної любові і поваги до рідної землі та поглиблювати свій духовно-культурний світогляд. Організація спільних поїздок неабияк сприяє зміцненню дружніх стосунків у курсантському колективі. 19 листопада о 14.30 в Севастопольському віськово-морському інституті імені П.С.Нахімова відбулася науково-практична конференція