Капелан разом з нацгвардійцями вшанували пам’ять Героїв Крут

29 січня, у День пам’яті Героїв, які загинули під Крутами, капелан військової частини 3041 Національної гвардії України отець Юрій Логаза провів поминальну панахиду за участі військовослужбовців.

Священник нагадав військовим про події, які відбулися 29 січня 1918 року біля станції Крути. Для особового складу в приміщенні інформаційного центру було організовано перегляд відеофільму «Крути – молода кров» з серії «Україна – забута історія».

В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу воєнну перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Агресор мусив підтягнути нові сили, відремонтувати підірвані й поруйновані мости та залізничні колії, і лише після цього продовжувати свій наступ на Київ, не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

За повідомленням о. Юрія Логази