Капелан представив концепцію “Капеланської служби” для національно-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”)

28 березня Міністерство освіти України спільно з Українським державним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді проводили Всеукраїнську нараду-семінар для керівників обласних штабів гри «Сокіл» («Джура»). Участь у заході взяв військовий капелан о. Ростислав Височан. 

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді, важливим засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Ця програма введена у школах України, проте у ній є відсутній духовний, християнський аспект.

На цьому семінарі представник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ о.Ростислав Височан представив концепцію «Капеланської служби» для згаданої гри, яка б забезпечувала духовне виховання молоді.

«Якщо ми беремо за основу козацько-лицарську систему, то мусимо бути свідомі, що українські козаки були глибоко віруючі люди. На Січі завжди був присутній храм, де воїни могли молитися та віднаходити мир у серці. Потрібно звертати увагу на душу дитини, тоді не потрібно буде переконувати молодь їхати на гру чи захищати свою країну. Тому дана система повинна передбачати християнське виховання, яке може запровадите капеланська служба гри «Сокіл»(«Джура»)», – сказав о. Ростислав.

ff

Повідомив о. Ростислав Височан