Іменем блаженного Омеляна Ковча назвали вулицю у Львові

Депутати Львівської міської ради 24 травня перейменували вул. Винниця на вул. о. Омеляна Ковча. «За» проголосувало 63 депутати.

Згідно з ухвалою, Шевченківська районна адміністрація має у місячний термін виготовити і встановити таблички з новою назвою вулиці.

Нагадаємо, 11 травня у містечку Перемишляни на Львівщині відкрили пам’ятник священнику, мученику і великому гуманісту Омеляну Ковчу, повідомляє ZAXID.NET.

Довідка: Отець Омелян Ковч народився 20 серпня 1884 р. у c. Космач Косівського повіту на Гуцульщині, у священичій сім’ї. У 1911 р. прийняв єрейські свячення. Спочатку душпастирював у Галичині, потім у Боснії. В середині Першої світової війни о. Омелян повернувся додому і у 1919 р. вступив до Української Галицької Армії. Як військовий капелан пройшов через усі негаразди разом зі стрільцями Бережанського коша аж до кінця існування УГА.

У 1922 р. о. Ковча призначено парохом Перемишлян. З приходом нацистської окупації на українські землі, врятував життя багатьом євреям. Публічно перешкоджав німецьким воякам спалити Перемишлянську синагогу, у якій перебували люди. Видав понад 2000 свідоцтв про хрещення, які давали євреям мінімальні шанси на виживання.

Звернувся з листом до Гітлера, в якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За ці дії навесні 1943 року був заарештований гестапо і ув’язнений у концтаборі Майданек, де таємно продовжував свою священицьку діяльність.

25 березня 1944 р. загинув у газовій камері та спалений у крематорії концтабору смерті Майданек (нині на терені міста Люблін, (Польща)).

Отець Омелян Ковч до останнього у Майданеку залишався відданим і вірним душпастирем.

У 1999 р. Єврейська Рада України присвоїла отцю Омеляну Ковчу звання «Праведник України». 2001 року у Львові Омелян Ковч був беатифікований Папою Іваном Павлом ІІ. Восени 2008 р. Синод єпископів УГКЦ проголосив Блаженного Священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. А 24 квітня 2009 р., у Києві, на території будівництва Патріаршого центру УГКЦ відбулося урочисте проголошення бл. свщмч. Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. 25 березня 2009 р. у Майданеку (Польща) було відкрито таблицю пам’яті Блаженного українського священика Омеляна Ковча.

РІСУ