Гвардійці взяли участь у прощі до Перемишлян

22 травня 2019 року відбулася ювілейна Всеукраїнська проща духовенства Української Греко-Католицької Церкви до міста Перемишляни Львівської області. Глава УГКЦ, єпископи, священики, вірні, а також військовослужбовці Національної гвардії України та військові капелани вшанували пам’ять блаженного священомученика Омеляна Ковча.

Участь делегації військових у прощі ініціював та організував Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ за підтримки та сприяння служби з питань військового духовенства Головного управління НГУ. Очолили поїздку військові капелани о. Ростислав Височан та о. Юрій Галабуда.

Цьогорічна проща присвячена 10-річчю проголошення блаженного Омеляна Ковча покровителем душпастирів УГКЦ, 75-й річниці мученицької смерті отця Омеляна та 135-річчю від дня його народження.

Розпочалася проща у храмі святого Миколая, в якому блаженний Омелян здійснював своє служіння. Потім усі паломники разом з Главою та єпископами УГКЦ, які прибули на прощу з усієї України, процесійно перейшли до пам’ятника блаженному, де був зачитаний укладений ним іспит сумління.

Після цього у храмі святого Володимира розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) у співслужінні з митрополитами та єпископами. До неї молитовно долучилися паломники, миряни та гвардійці Навчального центру НГУ.

У своєму зверненні Блаженніший Святослав подякував гвардійцям за їхню службу на благо українського народу.

По завершенні молитовних заходів військовослужбовці разом зі своїми капеланами відвідали Свято-Успенську Унівську Лавру, де мали цікаву екскурсію та смачний обід.

Довідка: У 1919-20 рр. блаженний Омелян Ковч був польовим духівником (капеланом) в Українській Галицькій армії. Маючи шестеро дітей, отець Омелян не боявся бути поруч з військовими, навіть ризикуючи своїм життям.

Навчальний центр Національної гвардії України