Християнська міжконфесійна місія тюремного служіння провела виїзне засідання у Вінниці

14-15 листопада 2017 року на базі Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції було проведено виїзне засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та   благодійна опіка в місцях позбавлення волі».

Центральною темою засідання стала необхідність напрацювання форм колективної й індивідуальної роботи капелана із персоналом пенітенціарних установ.

У засіданні під головуванням керівника правління Місії протоієрея Костянтина Пантелея взяли участь члени правління Місії, представники релігійних організацій, що служать у пенітенціарному душпастирстві у Вінницькій, Хмельницькій і Чернівецькій областях, заступник директора департаменту пробації Ігор Андрушко, начальник управління Василь Дремлюга, перший заступник начальника управління Володимир Бойчук, а також заступники начальників установ з питань соціально-виховної і психологічної роботи 15-ти пенітенціарних закладів, що підпорядковуються управлінню.

Голова правління Місії протоієрей Костянтин Пантелей привітав представників Церков, що зібралися для обговорення питань міжконфесійної співпраці та взаємодії з органами Міністерства юстиції для забезпечення душпастирської опіки. Він подякував керівнику міжрегіонального управління за гостинність і щиру співпрацю, подарувавши Святе Письмо й молитовник «Молись і служи». Пастор В’ячеслав Когут, виконавчий директор Місії, презентував керівнику управління пам’ятну монету на відзначення 500 років Реформації. У відповідь начальник управління Василь Дремлюга щиро подякував за ту важливу роботу, яку щодня здійснюють представники Церков з кожною людиною, даруючи віру та надію на життя.

У рамках програми представники християнських Церков відвідали Вінницьку установу виконання покарань №1, де познайомилися із щоденним служінням капеланів в секторі тримання слідчо-заарештованих та у ділянці максимального рівня безпеки, де утримуються засуджені на довічно. У ході відвідування обговорювалися стандарти щодо душпастирської опіки над засудженими на довічне позбавлення волі.

В рамках виїзного засідання була розглянута низка питань:

1. Обговорення розширення можливостей колективної чи індивідуальної роботи капелана із персоналом пенітенціарних установ у робочий час.
2. Обговорення стандартів доступу священнослужителів до довічно ув’язнених.
3. Доповідь представника Міністерства юстиції України стосовно стану впровадження та реалізації програм пробації в Україні.
4. Вироблення капеланських посвідченнь.
5. Обговорення проведення спільних заходів з нагоди святкування Різдва. (Святковий концерт в центральному апараті. Фестиваль 13.01.2018. Різдво в кожен дім).
6. Питання подальшого співробітництва Місії з ІКВС.
7. Взаємодія християнських реабілітаційних центрів з Асоціацією Психіатрів України.
8. Фінансова участь конфесій в роботі Місії за 2017 рік.

Учасники спільного засідання капелани і службовці ДКВС визнали, що персонал пенітенціарних установ, з огляду на особливі умови свого служіння, має невід’ємну потребу у заходах формаційного і реабілітаційного характеру, серед яких належне місце матиме також пенітенціарна етика та душпастирська опіка. Наслідком події стане звернення Церков до Міністерства юстиції України з метою напрацювання відповідних відомчих актів, що впорядковуватимуть цю діяльність.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ