Група капеланів Тернопільсько-Зборівської архиєпархії проводить духовну місію у зоні бойових дій

Цими днями священники Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Євген Флиста, о. Мирослав Худяк та о. Андрій Чернецький здійснюють душпастирську опіку воїнів в зоні бойових дій на території Луганщини. Капелани духовно підтримують військових, відправляють Літургії, уділяють Святі Таїнства.

“На проханням командування ОСС, ми надаємо військовослужбовцям морально-психологічну підтримку та духовну опіку, – розповідає о. Євген Флиста. – Неодноразово ми приїжджали до наших захисників, і це стало причиною довіри до Церкви та особливої приязні військових до капеланів”.

У перші дні перебування священники мали змогу молитися Молебень до Богородиці у каплиці Покрову Пресвятої Богородиці в одному з підрозділів Луганщини та зустрітися з Героєм України Василем Божком. “Дуже скромний молодий чоловік, який зробив майже неможливе – зупинив танкову атаку бойовиків і особисто знищив три танки”, – каже о. Флиста.

Священники при координації з військовою комендатурою відвідали понад два десятки позицій різних батальйонів і бригад, що на Луганщині. Відслужили Святі Літургії, під час яких багато військових приступили до сповіді і прийняли Святе Причастя. Також молилися за бійців батальйону “Збруч”, який відсвяткував сьому річницю від дня заснування.

Водночас капелани доставили військовим смаколики з Тернопілля. За підтримки митрополита Василія Семенюка, священників єпархії та Великобірківського деканату, захисникам було доставлено півтори тонни різних продуктів.

tze.org.ua