Храмовий празник у гарнізонній святині Львова

12 липня військові капелани та прихожани гарнізонного храму верховних апостолів Петра і Павла святкували престольний празник. З цієї нагоди служилася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Преосвященний Владика Богдан Дзюрах – керівник Патріаршої курії УГКЦ та секретар Синоду єпископів УГКЦ. Разом із настоятелем храму та Головою Центру Військового Капеланства о. Степаном Сусом Владиці співслужили о. Миколай Фредина, ректор Львівської Духовної Семінарії Св. Духа, о. Ярослав Чухній, парох храму Преображення Господнього, о. Сергій Різник, представник від римсько-католицької громади м. Львова, о. Тьєрі Лаурен із Франції, військові та студентські капелани.

Серед чисельної громади вірних на урочистому Богослужінні були присутні також голова Львівської обласної ради п. Олег Панькевич, представники влади міста, командири військових частин і керівники військових установ Львівського гарнізону, де провадять душпастирську діяльність капелани ЦВК.

Звертаючись до присутніх у храмі, проповідь владика Богдан розпочав, пригадавши подвійну нагоду святкового літургійного зібрання — празник Верховних Апостолів Петра і Павла та свято річниці цього храму, “який був закритий як свідок тої мовчазної Церкви, що була приречена на загибель, але який сьогодні є живою проповіддю Євангельських слів: “Ворота пекельні Її (Церкви) не подолають”.

Після Божественної Літургії слова вдячності та відзнаки «Золотий Хрест» Центру Військового Капеланства отримали добродії, котрі в особливий спосіб спричинилися до відродження та розвою гарнізонного храму Свв. Апп. Петра і Павла, а саме: генерал-лейтенант Ткачук Павло Петрович, начальник Академії сухопутних військ, п. Ярослав Гарцула, почесний консул королівства Бельгії та інші.

Центр Військового капеланства на чолі з о. Степаном Сусом висловлює велику вдячність членам Наглядової ради, усім доброчинцям гарнізонного храму, людям доброї волі, знаним і не знаним, котрі жертвували і продовжують офірувати на цю Божу справу свої сили. Нехай Всещедрий Господь віддасть Вам сторицею!