“Горять свічки на серці України” – вечір-реквієм в Івано-Франківську

У середу, 10 лютого, в івано-франківській обласній науковій бібліотеці ім. Івана Франка відбувся вечір-реквієм «Горять свічки на серці України». Захід був присвячений пам’яті загиблих під час боїв у зоні АТО та Революції Гідності. Організатором вечора була Івано-Франківська обласна організація Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

Розпочав вечір військовий капелан «Залізняк» — отець Микола Мединський. Він прочитав молитву за загиблих в зоні АТО і за добру долю України.

Керівник обласного відділу пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України» Ганна Шекеряк презентувала книгу «Горять свічки на серці України». У ній зібрали історії життя загиблих під час воєнних дій на Донбасі.

“Парадокс війни у тому що зовсім юний хлопець, 21 рік, який міг жити і бути щасливим, поклав своє життя за місто Щастя, — каже Шекеряк. — Наша організація знаходиться по вулиці Січових Стрільців, 25, у приміщенні редакції газети “Галичина”. Тож прошу всіх, хто має інформацію чи спогади про наших героїв, приносьте їх до нас”.

Також були представлені книги «Герої стрілецького чину», «Герої Революції Гідності», «Від січових стрільців до Революції Гідності».

Серед гостей були родичі згиблих героїв, які з жалем і болем розповідали про покійних синів. До присутніх, зокрема, звернулася мати 21-річного Василя Білика, який загинув 27 липня 2014 року в бою за місто Щастя Луганської області. На зустрічі також була присутня його бабуся.

«Мій син був звичайним розбишакою, який приносив всім клопоти та проблеми, а зараз ми ним пишаємося, — каже жінка. — Він залишив гідний слід після себе і став прикладом для наслідування».

Жінка, працюючи у Городенківській бібліотеці, організовувала різноманітні вечори, зустрічі до пам’ятних дат. Вона ніколи не думала, що її запросять на таку ж зустріч, але вже як матір загиблого героя.

Вечір супроводжував хор НСЖУ «Медіа-нота». Колектив виконав колядки та українські народні пісні.

Як сказала Людмила Бабій, директор бібліотеки, з усіх вечорів цей особливий: «Цей вечір зачепив за живе всіх, навіть байдужих, — говорить голова обласної організації  НСЖУ Вікторія Плахта. — Дай Бог, аби в майбутньому ми не мали таких сумних приводів для зустрічі».

DSC_0245

За матеріалами: Фіртка, Репортер