Головний військовий капелан УГКЦ у Полтаві (відео)

30 березня в Полтаві у студії телеканалу “Місто” відбувся показ запису телевізійної програми “Місто. Ранок”, у якій взяли участь владика Михаїл Колтун, керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, та його заступник  отець Любомир Яворський. 
У ході ефіру говорили про військове капеланство, про віру в Бога під час бойових дій, про любов до Вітчизни і, власне, як не загубити своєї людяності в тих надзвичайних обставинах військового конфлікту.
На початку єпископ розповів про історію капеланського служіння у світі та в Україні, про важливість військового капелана в українських збройних формуваннях, про його основні завдання як душпастира, про специфіку священичого служіння та певні труднощі, які виникають у тих складних умовах у зоні АТО під час бойових дій.
“Ані потуга зброї, ані потуга розуму — зауважив владика під час ефіру у Полтаві — не є настільки ефективними як потуга духу, бо це налаштування на Божу поміч, втілення цієї віри і духу у військовослужбовцю додає йому сили і вправності у своєму служінні”.
Отець Любомир поділився міжнародним досвідом військового капеланства в різних країнах світу.
“Присутність капелана у військовому середовищі, — зауважив священик, — особливо під час бойових дій, вже робить велику справу, бо зменшує напругу, стресовий стан військовослужбовця та вселяє в нього надію на перемогу добра над злом”.

Прес-служба парафії Пресвятої Тройці