Голова ДПтС України зустрівся з учасниками Міжнародної науково-практичної конференції

14 квітня 2016року в апараті ДПтС України відбулася робоча зустріч учасників міжнародної науково-практичної конференції «Сучасність і перспективи пенітенціарної душпастирської опіки» з Головою Служби Володимиром Палагнюком.
Очільник відомства поінформував присутніх про те, що на сьогодні в установах пенітенціарної служби перебуває 64 тисячі наших співгромадян, для яких слово священнослужителя є дуже важливим.
Для задоволення релігійних потреб в установах Служби облаштовано і діє 105 культових релігійних споруд та функціонує 171 молитовна кімната.
Духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять 1 тис. 176 священнослужителів та волонтерів, які є представниками 103 релігійних конфесій, громад, організацій та церков, офіційно зареєстрованих в Україні.
Загальна політика відомства у взаємодії із представниками релігійних організацій ґрунтується на конституційних принципах, що гарантує кожному засудженому право на свободу світогляду і віросповідання. Це право передбачає свободу сповідувати будь-яку релігію, безперешкодно відправляти одноосібно чи колективно релігійні обряди. Діяльність священиків в установах Служби не обмежується проведенням проповідей. Ведеться робота з розвитку корисної ініціативи та творчих здібностей засуджених. Цьому сприяють організовані виставки художньо-прикладної творчості засуджених на релігійну тематику. Такі заходи вже стали традиційними і привертають велику суспільну увагу.
Значна увага приділяється будівництву нових релігійних споруд. Тільки у минулому 2015 році в установах Служби завершено будівництво двох Храмів, облаштовано одну каплицю та одну молитовну кімнату.
Також учасники робочої зустрічі мали змогу відвідати музей ДПтС України та Храм Преображення Господнього.

Джерело: ДПС України