Глава УГКЦ вручив Почесну відзнаку «Хрест військового капелана» 120 душпастирям (фото, відео)

15 грудня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві Архиєрейською Літургією розпочався другий день IX Всеукраїнського з’їзду військових капеланів УГКЦ.

Богослужіння очолив Глава Церкви Блаженніший Святослав у співслужінні військового єпископа Михаїла (Колтуна), керівника Департаменту Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

15

“Дозвольте ще раз усім вам подякувати, – звернувся Блаженніший Святослав до капеланів, – за те,  що у надзвичайних ситуаціях війни в яких живе наша держава і наш народ, кожен з вас відкрив найпотаємніші, найглибинніші, найкращі риси – ваші особисті і всієї Церкви. Тому-то я не соромлюся назвати військових капеланів нашої Церкви – справжнім її обличчям”, – підкреслив Глава Церкви.

18

Предстоятель УГКЦ зауважив, що кризові ситуації, в яких знаходиться Христова Церква, перетворюються на особливу нагоду для свідчення Євангелії: «Коли Господь Бог ставить нас у надзвичайні життєві обставини, тоді начебто спадає зовнішня обгортка з людини, та виявляється глибинна та правдива її суть. Відкривається тоді внутрішнє надприроднє джерело життя, яке є у серці віруючої людини – показується Тіло Христове, яке є фундаментом життя Церкви», – додав Глава УГКЦ.

16

Після Божественної Літургії Блаженніший Святослав нагородив 120 душпастирів іменним нагрудним хрестом військового капелана.

hrest

«Це є вперше в історії нашої воскреслої Церкви, коли вручається Патріарша відзнака військовим капеланам, яку ми вчора затвердили окремим Декретом і Правильником Церкви», – відзначив Глава УГКЦ.

20

З свого боку, отці-капелани вручили Блаженнішому Святославу відзнаку ІІІ окремого мотопіхотного батальйону 24-ї окремої механізованої бригади. За словами капеланів цієї бригади, військовослужбовці просили передати слова вдячності за неустанну молитву Предстоятеля УГКЦ в наміренні воїнів та за мир в Україні. Саме ця бригада попала під обстріл ворожих військ на початку вересня 2014 року, після якої на місці дислокації українських військовослужбовців неушкодженим залишився лише березовий хрест.

12

17