Глава УГКЦ привітав військових з їхнім професійним святом

6 грудня в Україні святкують День Збройних Сил України. З нагоди свята, Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Української Греко-Католицької Церкви, надіслав привітання на адресу в. о. Міністра оборони України п. Валерія Іващенка. Глава УГКЦ привітав усіх українських воїнів з їхнім професійним святом та запевнив військовослужбовців у своїх молитвах за їхнє щасливе служіння задля забезпечення миру в Україні та світі.

Блаженніший Любомир також висловив свою вдячність за сприяння у розвитку інституту військового капеланства. На думку Глави УГКЦ, присутність військових капеланів у Збройних Силах є не тільки бажаною, але й необхідною. Саме тому Церква активно розвиває своє душпастирське служіння у військових формуваннях.

Довідка

Для забезпечення душпастирської опіки у Патріаршій курії було створено Відділ у справах душпастирства силових структур України. Керівником відділу призначений Владика Михаїл (Колтун). Основним завданням Відділу є забезпечення душпастирською опікою військових та їх сімей, які належать до Української Греко-Католицької Церкви на всій території України.

На сьогоднішній день у кожній єпархії є призначений головний військовий капелан для забезпечення душпастирської опіки, відбуваються щорічні з’їзди головних військових капеланів. У цьому році було проведено Перше всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці. У ці дні священик УГКЦ здійснюється душпастирське служіння в миротворчому контингенті в Косово. Цього року також було підписано Меморандум про співпрацю з Міністерством оборони України. Першим наслідками підписаного меморандуму стало створення Ради душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

Для Департаменту інформації повідомив о. Любомир Яворський,
заступник керівника Відділу у справах душпастирства силових структур