Глава УГКЦ: «Присутність Держсекретаря Ватикану в Україні, який говорить про війну, є голосом, що будить сумління європейців»

Учора кардинал П’єтро Паролін, Державний секретар Ватикану, у Запоріжжі чітко висловив позицію Ватикану щодо святості й недоторканості українських кордонів. Апостольська Столиця підтримує суверенітет Української Держави, і ті території, де українська влада не має контролю і люди змушені тікати від війни, повинні бути повернені під її контроль. Святість українських кордонів, які має забезпечувати міжнародне право, повинні бути шановані всіма.

Наголосив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав 17 червня під час прес-конференції в УНІАНі. Прес-конференція відбулася за участю Архиєпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського РКЦ, владики Яна Собіла, Єпископа-помічника Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, голови Технічного комітету гуманітарної акції «Папа для України».

Глава Церкви додав, що кардинал П’єтро у своєму слові до Ради Церков і релігійних організацій в Запоріжжі процитував пророчі слова святого Папи Іван Павла II, виголошені ним в Україні 15 років тому, про те, що Європа повинна відчути свою відповідальність за Україну, «бо Україна є інтегральною частиною європейського континенту». На жаль, як ствердив гість із Ватикану, війна в Україні може бути забутою. Бо простіше закрити очі на те, що не можна легко й успішно вирішити. Присутність голови Ватиканської дипломатії в Україні, який говорить про війну і про страждання, є «голосом, що будить сумління європейців».

«Візит Держсекретаря Ватикану до України є закликом зупинити війну. Бо неможливо допомогти усім, якщо війна продовжуватиметься. Гуманітарна  акція Папи буде мати успіх тоді, коли негайно перестане «говорити зброя» і заговорить дипломатія. Справжній інструмент припинення війни, на думку кардинала, – мова дипломатії, перемовини, дотримання угод, які повинні поважати святість людського життя», – підсумував Першоієрарх УГКЦ.

Як зазначив Предстоятель УГКЦ, саме ці меседжі Держсекретар Ватикану хоче дати Україні, агресорові та Європі: «Ці акценти є відповіддю  на сподівання мільйонів українців, незалежно від їх мови й конфесії. Папа є з нами й нам допомагає!»

Блаженніший Святослав додав, що від початку війни в Україні і Церква, і український народ, який зараз бореться за свою гідність і незалежність, прагнуть почути чітку конкретну відповідь Апостольської Столиці щодо солідарності з ними. «Ми хотіли відчути, що Святіший Отець справді розуміє, що Україна живе не в стані громадянської війни, а те, що насправді ми потерпаємо від несправедливої агресії. На нашу землю прийшли чужинці, які вбивають український народ. Ця особиста гуманітарна ініціатива Папи Франциска є чіткою відповіддю і солідарністю», – зауважив він. Апостольський нунцій України та УГКЦ постійно інформували Папу про ситуацію в Україні.

«Вирішальною була зустріч Постійного Синоду Єпископів УГКЦ із Папою Франциском у Ватикані 5 березня цього року. Ми просили Папу про світову солідарність із постраждалими від війни в Україні. Ми вдячні, що до України особисто прибув Державний секретар Ватикану, який очолює Папську дипломатію. Цей візит не тільки дає старт гуманітарній акції, яка є особистою волею Папи і яку здійснюватиме певна структура, а має і інші виміри, котрі можуть змінити те, що ми називаємо найбільшою гуманітарною кризою  після Другої світової війни», – зазначив Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ