Герої не вмирають: у Старому Самборі пом’янули Небесну сотню

20 лютого в четверту річницю пам’яті новітніх Героїв України Небесної сотні відбулися поминальні заходи у Старому Самборі.

З молитви «Боже великий, єдиний» розпочалася процесійна хода із храму Святого Миколая до могили Героям України, де також захоронений Герой Небесної сотні Богдан Сольчаник – історик, випускник Львівського національного університету, викладач Українського католицького університету, представник української наукової еліти, який загинув від кулі снайпера на Майдані 20 лютого 2014 року.

У поминальних заходах взяли участь: настоятель храму о. Михайло Николин разом із сотрудником о. Ігорем Поданом, ректор Українського католицького університету о. Богдан Прах разом із духівником університету о. Тарасом Островським, та військовий капелан о. Іван Гальо. Також були представники міської і районної влади, вірні храму, чисельна молодь, що супроводжувала ходу із державними звитягами, та близька родина Героя.

На місці поховання була відслужена панахида. У своїй промові ректор УКУ нагадав усім присутнім не лише про сумні хвилини тих буремних подій чотирирічної давності,  а й про світле і завжди усміхнене обличчя молодого Богдана: «Цей чоловік назавжди залишиться у нашій пам’яті як борець за правду, справедливість, гідність громадянства, як той, хто любить свою країну, свій народ. Він завжди був готовий пожертвувати собою до кінця. Саме тому ми маємо приходити сюди, коли нам важко, щоб набиратися натхнення для щоденної праці та для нашого життя, проживаючи його відповідально». Після промови священика всі учасники дійства заспівали Гімн України.

Відтак уся спільнота вирушила молитовною ходою до площі Героїв Небесної сотні. Після панахиди до присутніх звернувся отець декан Михайло Николин: «У нас виринають запитання і сумніви, чи не була ця жертва даремною, адже цей «страшний тиждень» затягнувся на чотири роки. Однак слід пам’ятати, що після страшної п’ятниці – страждань нашого Господа, іде до нас перемога над смертю, над злом, іде до нас світло – світло Христового Воскресіння, що нас перемінює. Тому ми маємо не сумніватися, а вірити, що Господь – з нами!»

На завершення поминальної молитви відбувся Реквієм на честь полеглих Героїв.

news.ugcc.ua