Гарнізонний храм Бориса та Гліба освятили в Дружківці Донецької області (відео)

18 березня в Дружківці Донецької області було освячено гарнізонний храм Бориса та Гліба.

Очолив Чин освячення владика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту у справах душпастирства силових структур України. Військовий єпископ наголошує: “Це на рідкість, щоби нести зброю, нести уніформу на собі, сповняти своє служіння з технікою, зі зброєю, і при цьому відчувати присутність Бога, Який тебе озброює силою, відвагою, рішучістю, мудрістю, второпністю для того, щоб ти міг своє служіння ефективно нести”.

1625791_10209466980659389_8392110394514235990_n

Побудований храм може вмістити близько 70 людей і має свою особливість. Специфічністю конструкції є те, що храм легко розкладається і його можна перевозити. Автором проекту є отець Василь Іванюк, декан Краматорського деканату УГКЦ, військовий капелан. Разом з отцем над спорудженням храму працювали військові 81-ї бригади, а також допомагали меценати.

“Ця капличка є розбірна: 2 години часу і вона поїхала в нове місце, а там ще 2-3 години і вона вже буде стояти… Козаки носили храм Покрови Пресвятої Богородиці зі собою, так само цей храм св. Бориса і Гліба ми в любий час годні зняти і піти, головне, щоб на Схід”, – розповідає про новозбудований храм о. Василь Іванюк.

12799283_10209466980579387_5852548855986391258_n

До цього на території АТО вже освятили 17 капличок УГКЦ говорить о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту у справах душпастирства силових структур України. “Ми часто отримуємо запити, прохання від командування, від особового складу про те, що бажають мати місце, де можуть прийти помолитися поставити свічку, бути з військовим капеланом. І це є гарний приклад, коли показується, як можна здійснити проект, коли знаходяться і жертводавці, і солдати, які будуть день і ніч приходити і допомагати робити, і військові капелани, які будуть вкладати душу, серце і життя, щоб поставити такі храми”, – зазначає о. Любомир.

За матеріалами Живого ТБ