Фронтовий вертеп з Івано-Франківська повернувся із зони АТО. (ВІДЕО)

14 січня до Івано-Франківська повернувся фронтовий вертеп, учасники якого з колядою поїхали до українських солдат в зону АТО. Заколядував вертеп – як тільки ступив на рідну землю, а опісля виконали україський гімн. З Івано-Франківська фронтовий вертеп вирушив 4 січня. За десять днів він об’їздив Донеччину та Луганщину. Скільки частин та блок-постів об’їхали, активісти і самі не можуть порахувати. Про місця, де виступили, нагадує український прапор, списаний нашими бійцями.

На українському стязі вони залишили побажання, слова подяки, свої імена. «Прапор пройшов всю зону АТО – від харківського госпіталю до Маріуполя, до останнього блокпосту. Підписували бійці де ми були, для яких ми виступали», – розповів Юрій Лоп’янецький, координатор «Самооборони» Івано-Франківська. Він розповів також, що дорога на Схід не була легкою: кілька разів ламався бус, в якому везли їжу та одяг для бійців. Автобус, яким пересувався фронтовий вертеп, не витримав сильних морозів і зламався. Відремонтувати його допомогли харківські волонтери та інші небайдужі люди. Втім, як розповіли колядники, на блокпостах та в частинах солдати вже чекали їх.

«Я не можу вам передати, з якими емоціями ми повернулись. Чесно скажу: те що, ми там пережили, я не скажу словами. Треба обійняти бійця, щоб зрозуміти, що вони там переживають: інакше ви не зрозумієте, не поспівчуваєте істинно. Я настільки вражена», – розповіла організатор фронтового вертепу Христина Юрків. «Ми бачили солдат віком від 18 до 63 років. Це – величезний діапазон і коли бачиш чоловічі сльози на очах, розумієш, що приїхав недарма. Це, напевно, було найдуховніше Різдво в моєму житті. Багато людей не розуміли суть вертепу і ми розповідали, що таке колядки, що несе вертеп. Солдати нас чекали, зустрічали, вони знали що ми прийдемо», – сказала Наталя Кукурудз.

Аби солдати сповна відчули різдвяний дух, колядники взяли собою кутю і домашню випічку. Небайдужі також передали одяг і продукти. Учасники вертепу стверджують, що готові їхати в АТО знову і знову, щоб підтримати захисників.

КІРІОС