Двадцять п’ять років тому…

Цими днями виповнюється 25 років від важливої події у житті нашої Церкви. Особливого, в контексті сьогодення, творення в українському війську капеланської служби. Саме перші контакти між Церквою та армією іноді свідчили про існування невидимих зв’язків, що єднали ці інституції та носили характер взаємодопомоги. 

Коли в 1992 році знадобилося перенести, згідно із заповітом, прах кардинала Йосипа Сліпого зі Собору святої Софії в Римі до України, ієрархія Української Греко-Католицької Церкви звернулась за допомогою до військових. Начальник управління Соціально-психологічної служби Міністерства оборони України – генерал–майор Володимир Мулява запропонував Міністру оборони України генерал-полковнику Костянтину Морозову підтримати їхнє прохання і здійснити це перевезення військовим літаком. Міністр відповів згодою.

Літак Військово-Повітряних Сил доставив прах покійного Патріарха  до Львова, де його зустрічали тисячі людей. Володимир Мулява очолив супровідну групу та виступив на мітингу у Львові. До складу супровідної групи входила і працівник МО України пані Марія Влад (Ганцяк), яка на той час опікувалася комунікацією між армією і Церквою. З усіма почестями останки Патріарха було перепоховано 27 серпня в крипті собору святого Юра.

20170827_122245

Петро Костюк, полковник, Голова Львівської обласної організації
Спілки офіцерів України

Фото: Перенесення тлінних останків Патріарха Йосипа з Риму. Львівське летовище (27 серпня 1992р.). Фото Музею історії релігії, м.Львів