Духовна місія тернопільських семінаристів у зону АТО

Тернопільські семінаристи разом із священиком здійснили капеланське служіння для захисників нашої Вітчизни. Також передали воїнам вареники та інші домашні страви, які приготували вірні із парафій Великоберезовицького деканату, а також парафії святого Йосафата м. Тернопіль.

Для новоутвореної парафії УГКЦ в м. Лисичанськ брати-семінаристи привезли необхідні літургійні речі, а також гуманітарну допомогу потребуючим. Її передали волонтерській організації «Від серця до серця», яка діє при парафії.

На сьогодні очолює парафію Покрови Пресвятої Богородиці молодий та енергійний священик – о. Сергій Паламарчук, який родом з Донецька. Вперше Свята Літургія українською мовою в Лисичанську була відслужена на свято Преображення у приміщенні колишньої спортивної школи, яка на сьогодні є тимчасовою каплицею.

На свято Покрови Пресвятої Богородиці в історії цієї молодої парафії вперше відбувся храмовий празник, на який прибуло близько 90 осіб, з-поміж яких – 16 дітей. Теж на свято приїхали вірні із сусідніх парафій. Опісля молитви відбулася святкова трапеза, а особливу атмосферу святковості під час частування створив семінарійний хор.

Після святкування храмового празника, священики разом із семінаристами та представниками громади відвідали місцеву військову частину та блокпост, на якому правопорядок підтримують правоохоронці МВС із Тернопільської області. Ввечері того ж дня також поїхали в м. Сєвєродонецьк, де зустрілися із тамтешніми патріотами і громадськими активістами й висловили підтримку в діяльності, яку часто є нелегко звершувати.

v6

У  суботу відбувся візит до військової частини в м. Попасна, де військовослужбовцям передали смачні тернопільські вареники. Там був відслужений Молебень, а відтак брати заспівали кілька пісень. Далі автомобіль із семінарії вирушив до ще кількох блокпостів. Завершили свою місію  в неділю спільною Божественною літургією.

«З Божою допомогою та молитвою ця подорож відбулася дуже добре та спокійно, — розповідає о. Євген Кобильник. — Після цієї місії залишилося багато спогадів, тверезий погляд на ситуацію на Сході України і величезне бажання зустрітися знову з нашими військовими, вірними і священиком парафії Покрову Пресвятої Богородиці та з іншими чудовими людьми, з якими встигли познайомитись за час перебування в Луганській області. Такі духовно-гуманітарні місії є чудовим засобом підтримки тамтешніх жителів та військових й знаком єдності нашого українського народу».

«Вже проїжджаючи через Харківську, Донецьку та Луганську області відкрився дещо моторошний краєвид. Сірі міста та села, розбиті дороги, продірявлені кулями дорожні знаки, підірвані будинки. А по дорогах часто проїждали бетеери, вантажівки та інша військова техніка. Усе навколо дихало війною та пригнічувало настрій», – ділиться думками

Джерело: infoprostir.te.ua