Духівники та громадські діячі з різних міст і різних конфесій обговорили у Львові роль капеланства

У вівторок, 26 квітня 2016 року, у Львівській міській раді відбувся перший круглий стіл присвячений соціальному капеланству в українській перспективі.

Участь у заході взяли капелани УГКЦ та УПЦ КП, представники Ради Євангельських Церков міста Львова, Українського католицького університету, Міжнародного відкритого університету ім. В.Ф.Марцинковського,  МФ «Капелан», ГО «Відповідальний громадянин», Асоціації професійних капеланів України та органів влади.

Організували захід: Євангельська Церква «Гефсиманія» та ГО «Відповідальний громадянин» за підтримки Львівської міської ради.

Капелани з різних міст і різних конфесій ділилися своїм досвідом служіння. Під час круглого столу говорили про різні сфери діяльності соціального капелана: медичну, освітню, пенітенціарну, муніципальну та виокремили військового капелана.

DSC_6389-e1461685694655Зокрема о. Степан Сус, настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові, військовий капелан поділився досвідом власного капеланського служіння і наголосив на двох напрямках військового капеланства: пасторальній діяльності для вірних своєї конфесії, які перебувають на військовій службі та духовно-просвітницькій діяльності, котра передбачає зустрічі з усіма військовими незалежно від конфесії та навіть релігії. Під час таких зустрічей обговорюють загально-суспільні проблеми: куріння, алкоголізм, наркозалежність та ін.

Душпастир наголосив, що девізом для військових капеланів повинні стати слова: «Бути поруч!».

«Ми, як душпастирі, маємо розуміти наше покликання – «Бути поруч!». Бути поруч військовослужбовців віруючих і не віруючих, тих, які практикують свою віру і тих, які шукають свої стежки до Бога. Маємо бути для них добрим прикладом» – наголосив о. Степан.

Артем Лисичук, військово-соціальний капелан зі Львова, Церкви християн віри євангельської розповів про допомогу сім’ям загиблих у зоні АТО і запевнив, що вплив на суспільство може здійснюватися тільки через жертовне служіння.

А о. Василь Іванків, капелан УПЦ КП зосередив свою увагу на капеланстві у госпіталях та медичних закладах і закликав єднатися у цьому служінні, щоб показати людям, що всі капелани, незалежно від конфесії, єдині перед Богом.

«Будь-яке служіння повинне бути від щирого серця. Маємо давати добрі плоди і так зродити здорову націю» – зазначив о. Василь.

За словами Труфанова Валерія, голови асоціації професійних капеланів України з м. Александрія (Кіровоградська обл.) основна ціль соціального капеланства – оздоровлення українського суспільства. На його думку капелани  повинні бути у всіх сферах суспільства.

Крім того, учасники ділилися досвідом соціальної роботі в освітній сфері, зокрема з дітьми батьки, яких загинули, або були поранені в зоні АТО та дітьми переселенців. Обговорили тему капеланства та волонтерського руху, міжконфесійне служіння капеланів та його перспективи в Україні.

«Такий круглий стіл стане поштовхом у співпраці і порозумінні капеланів різних конфесій для розбудови України. Львів започаткував такий пух і вже згодом подібні заходи планують провести також у Харкові та Дніпропетровську, а далі й у інших містах України» – зазначив Валерій Марченко, секретар Всеукраїнської ради християнських церков у Львові та співорганізатор заходу.

Джерело: Духовна велич Львова