Дорога до Вифлеєму

ДОРОГА ДО ВИФЛЕЄМУ
у кожного своя, власна. І зорі там світять кожному різні. І ангели, мабуть, співають різними мовами. Незмінними залишаються його координати: Вифлеєм – місце народження Бога в людському житті, простір смислу, вимір автентичності.

Для багатьох у сучасній Україні Вифлеємська зоря надії засяяла на Сході. Ціле покоління українців шукатиме смислу й автентичності саме там. І кожен повертатиметься туди власним шляхом: хтось із відчуттям обов‘язку перед своєю країною, хтось із щирим серцем і турботою про захисників України, хтось у думці та молитві, хтось болючим спогадом про найрідніших, які навіки залишилися чатувати над долею свого народу саме там – на Сході.

Іще багато-багато років поспіль Вифлеємська зоря сходитиме для нас саме над нашим українським Сходом. Там ми знайшли відповіді на численні запитання і стали мудрішими; там ми знайшли правду про себе самих; там ми знайшли янголів в собі; а хтось там таки знайшов Бога… Там ми знайшли, а не лише втратили.

Тільки б не поросли шляхи нашої пам‘яті бур‘яном байдужості та безпам‘ятства. Не зупинитися б. Тільки б не втратив кожен із нас свій шлях на Схід, до Вифлеєму…

о. Андрій Зелінський, ТІ

Донецька обл.,
06.01.2020