Дні пам’яті Героїв Небесної Сотні за участі семінаристів у Києві

20-21 лютого спільнота Київської Трьохсвятительської духовної семінарії взяла участь у вшануванні пам’яті загиблих на Майдані під час Революції Гідності 2013-2014 рр.

Зранку 20 лютого в каплиці на алеї Героїв Небесної Сотні було велелюдно. Божественна Літургія за загиблими зібрала близько десяти священиків і чимало вірних. Після Літургії хор КТДС співав духовних і патріотичних пісень біля хреста, а відтак розпочалась спільна міжконфесійна молитва панахиди. Богослужіння очолював ректор семінарії прот. Петро Жук, він і ділився з присутніми своїм словом, в якому зазначив, що ми є близько полеглих героїв, бо вони змінили наші серця. А вдячність, яку ми можемо їм виявити – це особистий вибір кожного в прийнятті правдивих цінностей.

О 18 годині розпочалась хресна хода з Майдану Незалежності до каплиці, до якої численно приєднувались кияни, а о 19 – Вечірня за участі семінарійної спільноти і вірних. Далі була молитва на вервиці, розважання до якої склали наші студенти.

хресна хода

Близько 21 години роздумом поділився викладач семінарії о. Петро Октаба, ОР. У часі Майдану, споглядаючи терпеливо стоячих людей, він думав про Пресвяту Діву Марію, яка також тихо стояла під хрестом: «Ця витривалість є також тим, що особливо надає Божий смак, Божий вимір нашим людським діям, нашій молитві також. Можна витримати під хрестом тільки, коли маємо величезну надію, коли знаємо, що треба перейти через хрест для майбутнього, і що ще не знаємо, як довго треба стояти…». І дійсно, нам сьогодні дуже бракує довіри, «що панує Бог, і це Він керує всім (…) Він все веде до своєї мети, а нам потрібно лише прилучитися».

Так почалися нічні чування, в яких понад 4 десятки молодих людей разом молилися Ісусову молитву, молебень, співали пісні, читали Святе Письмо, спілкувались. До чувань також долучився п. Тарас Компаніченко, який подарував усім присутнім декілька глибоких духовних композицій, чим надав події незабутнього шарму.

Хоч місця у каплиці доволі мало, як для такої кількості учасників, відчувалась родинна атмосфера, яку не могли перекрити ніякі труднощі. Закінчились чування Утренею і Святою Літургією, на якій префект КТДС о. Іван Данчевський у світлі Євангелія про Митаря і Фарисея закликав присутніх до справжності молитви і щирих стосунків з Богом.

нічні чування угкц

Дякуємо за організацію подій спільноті КТДС, Братству «Введення в храм Пресвятої Богородиці», духовенству Київської Архиєпархії, дорогим учасникам чувань, а також всім присутнім і небайдужим. Радісно, що ми всі пам’ятаємо і вшановуємо величний подвиг героїв Небесної Сотні, молимося за їхні душі, а також вчимося від них бути справжніми християнами, котрі життя не шкодують за своїх ближніх.

бр. Олег Климончук,  ІV курс КТДС

Більше фото ТУТ.